Лідери G20 оголосили війну корупції і вирішили рятувати природу

Після саміту "великої двадцятки", лідери 20 країни оголосили війну корупції, встановивши ефективний глобальний антикорупційний режим, а також заявили про продовження роботи у боротьбі зі зміною клімату.

Євросоюз задоволений підсумками саміту "великої двадцятки" в Сеулі, заявили голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і президент ЄС Херман Ван Ромпей.

Лідери "двадцятки" зобов'язалися спільно встановлювати ефективний глобальний антикорупційний режим, що зафіксовано в прийнятому на саміті Антикорупційне плані дій.

Учасники саміту підтвердили намір брати і застосовувати закони й інші заходи проти міжнародного хабарництва, зокрема, такі, як введення кримінальної відповідальності за підкуп іноземних посадових осіб.

"З тим, щоб корумповані посадові особи не мали доступу до глобальної фінансової системи і до можливості відмивати доходи, отримані від корупції, - говориться в Антикорупційне плані, - ми закликаємо "Групу двадцяти" продовжувати зміцнювати зусилля із запобігання та протидії відмиванню коштів".

"Разом з тим, - наголошується в документі, - щоб корумповані посадові особи не могли безкарно виїжджати за кордон, країни "двадцятки" розглянуть питання про розробку спільного механізму відмови у в'їзді та надання притулку корумпованим посадовим особам і тим, хто їх корумпує".

Для забезпечення повернення зберігаються за кордоном доходів від корупції всі країни "Групи двадцяти" будуть вживати заходів, що стосуються, зокрема, попередження і виявлення випадків перекладу доходів від злочинів, говориться в плані дій.

Лідери "двадцятки" також заявили про продовження роботи по боротьбі зі зміною клімату, висловивши готовність "раціоналізувати і скорочувати в середньостроковій перспективі неефективні субсидії в області викопного палива, знижувати зайву волатильність цін на викопне паливо і охороняти світове морське середовище, а також боротися з викликами глобальної зміни клімату".

"Ми не пошкодуємо ніяких зусиль для досягнення збалансованого і успішного результату в Канкуні", - наголошується в документі.

Нагадаємо, представники 194 країн-учасниць Рамкової конвенції ООН про зміну клімату зберуться 29 листопада - 10 грудня в Канкуні (Мексика) на свою щорічну конференцію. Це буде перша конференція після провалу копенгагенського саміту в грудні минулого року, де не вдалося розробити "дорожню карту" на період після 2012 року, коли закінчується термін дії Кіотського протоколу.

Нагадаємо, в "Групу двадцяти" входять Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Європейський Союз, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Південна Корея, Японія.

Читайте також:

Учасників саміту G20 в Сеулі збирались отруїти за допомогою повітряних куль

Прем'єр Британії приїхав на саміт G20 "гарненько виспатися"

Франція і Великобританія увійдуть у військовий союз

У Брюсселі відкривається саміт Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: