Лідери країн ЄС домовилися переписати Лісабонську угоду

До Лісабонської угоди, яка замінила ЄС конституцію, будуть внесені "обмежені зміни" - поправки стосуються можливості створювати фонди для економічної безпеки єврозони.

Лідери країн-членів Європейського союзу домовилися про внесення змін до тексту Лісабонської угоди - документа, що регламентує функціонування ЄС.

"Глави держав і урядів погодилися з необхідністю обмежених змін угоди", - повідомив президент ЄС Герман ван Ромпей після першого пленарного засідання лідерів ЄС у четвер в Брюсселі.

За його словами, мова йде про поправки, які дозволять країнам-членам Євросоюзу створювати фонди для забезпечення економічної безпеки всієї єврозони і допомагати країнам, які зазнають труднощів. Наразі така допомога заборонена.

Остаточне рішення лідери ЄС ухвалять на зустрічі в грудні, щоб "будь-які зміни були ратифіковані, найпізніше, до середини 2013 року", додав ван Ромпей.

Ініціаторами поправок була Німеччина, країна з найбільшою економікою єврозони, і Франція.

Також до проекту поправок з ініціативи канцлера Німеччини Ангели Меркель було внесено пункт про позбавлення права голосу країн, які порушили бюджетну дисципліну.

Проти цього заходу висловився глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Він зазначив, що пропозицію Меркель навряд чи схвалять усі 27 країн, що входять до складу ЄС.

Лісабонська угода була підписана в 2007 році в столиці Португалії. Основною метою створення документа була заміна конституції Євросоюзу, що так і не набула чинності.

Ратифікація Лісабонської угоди тривала два роки, останньої її прийняла Чехія.

Читайте також:

У Брюсселі відкривається саміт Євросоюзу

Євросоюз вирішив закрити двері перед Україною на 10 років

Європу охопили страйки: Захід на порозі соціального вибуху

МВФ прогнозує нову рецесію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: