Лідери країн ЄС не вибрали президента Євросоюзу

Президента Євросоюзу не не оберуть, доки президент Чехії не підпише Лісабонський договір, яким передбачено реформу інститутів ЄС.

Лідери 27 країн Євросоюзу, які зібралися 29 жовтня на саміт у Брюсселі, не обговорювали кандидатури на посаду першого президента ЄС.

Про це повідомив прем'єр-міністр головуючої в ЄС Швеції Фредерік Рейнфельдт.

"Ми не обговорювали це питання", - сказав він журналістам після закінчення першого дня саміту в четвер.

Рейфельд підкреслив, що для цього необхідно, щоб президент Чехії підписав Лісабонський договір, яким передбачено реформу інститутів ЄС і, зокрема, введення посади президента Європейської Ради (повноважного форуму глав держав і урядів країн ЄС), а також рішення Конституційного суду Чехії.

"Але тепер дорога до цього відкрита", - сказав шведський прем'єр, маючи на увазі досягнуту лідерами ЄС згоду прийняти застереження Вацлава Клауса.

Що стосується номінантів у президенти ЄС, то політологи називають потенційними кандидатами екс-прем'єр-міністра Великобританії Тоні Блера і голову Єврогрупи, главу уряду Люксембургу Жан-Клода Юнкера. Люксембуржець вперше заявив у понеділок, що він не має наміру відмовлятися, якщо йому запропонують очолити Європейську Раду, давши зрозуміти, що особисто він не підтримає кандидатуру Блера.

Думка про те, що ЄС повинен представляти політик з країни, що входить до зони євро і Шенген, а також яка прийняла Хартію фундаментальних прав ЄС, поділяють і в інших європейських столицях. За повідомленнями європейських ЗМІ, кандидатуру Блера підтримують прем'єр-міністри Великобританії та Італії Гордон Браун і Сільвіо Берлусконі.

Потенційними претендентами на пост першого президента ЄС спостерігачі називають також колишніх прем'єр-міністрів Бельгії та Іспанії Гі Верхофстадта і Феліпе Гонсалеса, а також екс-президента Ірландії Мері Робінсон.

Нагадаємо, 29 жовтня в Брюсселі відкрився неформальний саміт, на якому мають обговорити кандидатури на посаду президента Європейської Ради (повноважного форуму глав держав і урядів), який обиратиметься на два з половиною роки і представлятиме ЄС на міжнародній арені.

Читайте також:

Глава Європарламенту хоче бачити на посаді президента ЄС жінку

Європарламент вмовлятиме Чехію підписати "конституцію Європи"

Головою Європарламенту обрали колишнього польського прем’єра

Євродепутат пропонує Польщі жорсткіше реагувати на думку Росії щодо війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: