Лідери країн Євросоюзу зібралися на надзвичайний саміт

Країни ЄС шукають виходу з економічної кризи та напруженої ситуації всередині Союзу.

У Брюсселі почав роботу одноденний надзвичайний саміт Євросоюзу. Він скликаний головуючою в ЄС Чехією під сильним політичним тиском з боку Франції і Німеччини.

Завдання нинішньої зустрічі - спробувати зупинити подальше погіршення відносин між країнами ЄС, консолідувати їх і визначити низку спільних кроків з подолання фінансово-економічної кризи.

Глави держав і урядів ЄС обговорять проблему підтримки провідними європейськими країнами, в першу чергу Німеччиною, Францією і Швецією своєї автопромисловості, які націлені на захист і підтримку економік цих країн і можуть погіршувати стан в країнах Східної Європи.

Одночасно країни Східної Європи і Балтії за ініціативою Угорщини при активній підтримці Польщі пропонують для неформального обговорення Європейську стабілізаційну і інтеграційну програму у 230 млрд. доларів для надання екстреної допомоги фінансовим системам країн цього регіону.

На надзвичайний саміт Євросоюз вийшов у ситуації, близькій до хаосу, коли кожна з країн-членів намагається самостійно розв'язати проблеми, створені фінансовою кризою.

Одночасно усередині ЄС з'явилися два угрупування - країни зони євро і не вхідні в неї держави Центральної і Східної Європи і Балтії. Кожна з цих груп стикається з власними фінансовими, економічними, соціальними і політичними проблемами. А заходи, що вживаються ними, сприймаються іншим табором як "протекціоністські" та "егоїстичні".

В результаті, як пише лондонська газета Times, зараз виникла загроза розпаду самої основи Євросоюзу - єдиного економічного простору.

Читайте також:

Євросоюз готує комплексну допомогу Україні

ЄС хоче урізати владу Лукашенку

Севастополь запропонував ЄС свій проект економіки
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: