Лідери ЄС погодилися прийняти Хорватію в Євросоюз

Вступ Хорватії до співтовариства буде можливим з 1 липня 2013 року.

Лідери 27 країн Євросоюзу, які проводять дводенну зустріч у Брюсселі, вирішили завершити до кінця червня переговорний процес з Хорватією про приєднання цієї країни до ЄС.

Про це повідомило європейське дипломатичне джерело.

"Хорватії дано зелене світло (на вступ до ЄС)", - заявив дипломат.

Крім того, в проекті підсумкової декларації саміту йдеться, що вступ Хорватії до співтовариства буде можливим з 1 липня 2013 року.

"Європейська Рада (саміт) закликає вжити всіх необхідних заходів для завершення до кінця червня переговорів про вступ Хорватії в ЄС", - йдеться в заяві.

Це формулювання означає принципове рішення про прийом цієї країни в ЄС, оскільки вся змістовна частина переговорного процесу між Хорватією та Єврокомісією вже завершена.

Дане рішення дозволить до кінця року підписати договір про прийом Хорватії в ЄС, який має вступити в силу 1 липня 2013 року - після ратифікації всіма діючими членами ЄС. До моменту підписання договору про вступ щодо Хорватії буде діяти механізм моніторингу з боку Єврокомісії.

Хорватія офіційно оголосила про бажання стати членом ЄС у жовтні 2005 року. Будь-якій країні для приєднання до ЄС необхідно провести переговори з Союзом і "закрити" глави переговорного досьє.

Відзначимо, вони націлені на приведення у відповідність з нормами ЄС усіх сфер життя в країні, що приєднується, оскільки нерідко від держав потрібне проведення реформ.

Хорватія стане 28-ою країною Євросоюзу. Членами спільноти також є Бельгія, Німеччина, Ірландія, Греція, Іспанія, Франція, Італія, Кіпр, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Австрія, Португалія, Словенія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія, Чехія, Данія, Естонія, Латвія, Литва, Угорщина, Польща, Румунія, Швеція та Великобританія.

Читайте також:

Євросоюз може заморозити фіндопомогу Україні через проблеми з МВФ

Євросоюз відкрив місію у "столиці" лівійських повстанців

Україна стане асоційованим членом ЄС до кінця року

Єврокомісар: у взаєминах ЄС та України "є позитивні зміни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: