Лідерів країн "Великої вісімки" на саміті поселили по двоє в казарми

Саміт є одним з найбільш аскетичних за всю історію зустрічей керівників провідних країн світу.

Нинішній саміт G8, на думку журналістів, можна з повним правом назвати "антикризовим" - він запам'ятається його учасникам як один з найбільш аскетичних за всю історію зустрічей керівників провідних країн світу. Президенти і глави урядів ділять між собою будинки, а точніше, казарми на території школи Фінансової гвардії. Наприклад, російський лідер Дмитро Мєдвєдєв живе в одному будинку з французьким президентом Ніколя Саркозі.

Саркозі та частина його оточення займають перший і другий поверхи, а Мєдвєдєв і частина російської делегації - третій і четвертий. Сам номер Мєдвєдєва, як і інших президентів, складається з двох кімнат, в яких немає нічого зайвого, а з предметів "розкоші" - простенький кондиціонер, що рятує від 30-градусної спеки.

У кожному будинку встановлено датчик сейсмічної активності, який відображає всі коливання. Крім того, на випадок серйозних підземних поштовхів по всій школі, де поселилися лідери G8, чергують співробітники італійського МНС. Італійський уряд навіть підготував план термінової евакуації учасників саміту до Риму, якщо над Аквілою нависне загроза нового землетрусу.

Тим часом в Аквілі тривають підземні поштовхи незначної сили, які фіксують тільки прилади. За даними Національного інституту геофізики і вулканології, сейсмографи зареєстрували три поштовхи, магнітудою від 2,2 до 2,8. Епіцентр знаходився на кордоні областей Абруццо і Лаціо. Офіційні італійські представники, коментуючи ці повідомлення, підкреслюють, що такого роду сейсмічна активність - нормальне явище, "шлейф" землетрусу 6 квітня, і не представляє загрози для людей і будинків.

Як відомо, спочатку саміт планували провести на одному з італійських островів. Проте після потужного землетрусу в Абруццо було вирішено перенести зустріч в місто Аквіла, яке найсильніше постраждало від підземних поштовхів. Саме сюди сьогодні прибули лідери США, Канади, Німеччини, Італії, Франції, Великобританії, Японії і Росії, а також делегації з інших країн.

Високих гостей зустрічав особисто Сильвіо Берлусконі. Він вітався з кожним з колег і проводжав всередину будинку, де у лідерів була можливість поспілкуватися перед початком саміту кілька хвилин у неформальній обстановці за келихом води або шампанського.

Потім Берлусконі підніс у подарунок учасникам саміту фоліанти, присвячені майстрам архітектури, а також грамоти з каліграфічним написанням текстів національних гімнів його високих гостей.

Читайте також:

В Італії відкрився саміт "Великої вісімки"

У Римі антиглобалісти закидали поліцію камінням та "коктейлями Молотова"

У разі землетрусу саміт G8 з Аквіли перенесуть до Риму

Лідер КНР відмовився від участі у саміті G8 через етнічні зіткнення в країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: