Ліга арабських держав вибрала нового генсека на безальтернативній основі

В Єгипті пройшли вибори глави Ліги арабських держав, що проходили на безальтернативній основі.

Ліга арабських держав (ЛАД) в неділю в Каїрі обрала нового генерального секретаря. Ним став глава МЗС Єгипту Набіль аль-Арабі, що займає пост міністра трохи більше двох місяців, повідомляє Agence France-Presse.

Спочатку Єгипет висунув іншого кандидата, Мустафу аль-Фіккі, який раніше очолював комітет у міжнародних справах верхньої палати парламенту країни. Однак він не влаштував багатьох членів ЛАД, і буквально за кілька хвилин до голосування була запропонована кандидатура аль-Арабі. Катар, який запропонував на пост глави ЛАГ колишнього голову Ради співпраці арабських держав Перської затоки, відкликав свою кандидатуру.

Вибори проходили на безальтернативній основі. У ході закритого голосування представники 22 держав-членів ЛАД схвалили кандидатуру аль-Арабі одноголосно.

Обрання нового генсека делегати з'їзду зустріли бурхливою овацією, відзначає агентство. "Арабський світ переживає численні кризи. Ми всі повинні триматися разом, щоб знайти рішення", - зазначив аль-Арабі, зізнавшись, що не був готовий виступати з промовою.

Як відомо, традиційно посаду генсека ЛАГ обіймав представник Єгипту, хоча в статуті організації такої вимоги немає. Лише з 1979 по 1990 роки цей пост займав тунісець Шедлі Клібі, оскільки Єгипет підписав мирний договір з Ізраїлем. Тоді штаб-квартира організації була перенесена з Каїра до туніської столиці, а членство Єгипту в ЛАД було припинено. Єгипет знову став повноправним членом організації в 1989 році, а штаб-квартира була повернута до Каїра в 1991 році.

Читайте також:

Ліга арабських держав обурена смертями мирних жителів у Лівії

Лідери арабських країн ухвалили план порятунку Єрусалиму

Ліга арабських держав підтримала переговори між Ізраїлем і Палестиною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: