Ліхтенштейн більше не буде офшорною зоною

Під тиском з боку ЄС та США Ліхтенштейн погодився привести національне банківське законодавство у відповідність до міжнародних вимог.

Влада князівства Ліхтенштейн, яке разом з Монако і Андоррою називали "податковим оазисом" Європи, оголосила про готовність приєднатися до загальної боротьби з шахрайством в економічній сфері.

Ліхтенштейн офіційно погодився взаємодіяти з Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) у сфері банківської прозорості, а також обміну інформацією з податкових питань. Відповідна угода буде підписана найближчим часом, повідомив прем'єр-міністр країни Клаус Чючер.

В рамках співпраці Ліхтенштейн розкриватиме інформацію про рахунки іноземних громадян на першу вимогу податкових служб. Підписання угод з ОЕСР є значним кроком для країни, яка тим самим фактично відмовляється від одного з основних джерел доходу державного бюджету.

Так, лише у 2008 році банківські операції (більшість з яких припадала на зарубіжних клієнтів) приносили бюджету понад третину всіх його доходів.

Піти на співпрацю з ОЕСР Ліхтенштейн був змушений через тиск з боку Європейського союзу та США, які неодноразово звинувачували банки князівства в тому, що їх використовують європейські та американські вкладники для приховування своїх доходів.

На саміті G20 в Лондоні 2 квітня 2009 року, як очікується, буде підняте питання нового чорного списку "податкових раїв". За словами Чучера, для Ліхетнештейна украй важливо не потрапити до цього переліку, оскільки це поставить князівство під загрозу як мінімум загальноєвропейської ізоляції.

ОЕСР є міжнародною економічною організацією розвинених країн, основним завданням якої є вироблення рекомендацій для країн-членів, а також організація переговорів з економічних питань. Поки що ОЕСР вважає офшорними зонами три держави: Андорру, Монако і Ліхтенштейн. Після того, як Ліхтенштейн підпише угоду про співпрацю з ОЕСР, його викреслять зі списку.

Читайте також:

Українці провели через офшори понад 4 млрд. грн.

Найбільший банк Швейцарії "подарував" своїх клієнтів податковій

Світова криза вдарила по гаманцях мільярдерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: