"Лікарі без кордонів" згортають місію в Дарфурі

П'ятьох представників доброчинної організації викрали невідомі. Двох вони звільнили, доля інших залишається невідомою.

Міжнародна доброчинна організація "Лікарі без кордонів" евакуювала з суданської провінції Дарфур майже весь персонал, і планує закрити в регіоні свої відділення.

Це рішення було ухвалене після того, як 11 березня були викрадені п'ять представників місії – троє іноземців та двоє місцевих. Суданських співробітників було випущено на волю. Про долю трьох інших – громадян Італії, Канади та Франції – надходять суперечливі дані. За деякою інформацією, їх теж звільнили, за іншою – вони досі в полоні, а в Дарфурі тимчасово залишаються кілька їх колег, які займаються їхнім звільненням. Хто викрав лікарів, також не відомо.

Окрім бельгійського відділення "Лікарів без кордонів", в Дарфурі будуть закриті також відділення Швейцарії та Іспанії. Співробітники французького і голландського філіалів виїхали з суданської провінції минулого тижня, коли офіційний Хартум анулював ліцензії 13 міжнародних гуманітарних агентств.

Суданська влада звинуватила організації в співпраці з Міжнародним кримінальним судом, який видав ордер на арешт президента Судану Омара аль-Башира. Його звинувачують у воєєних злочинах та злочинах проти людства під час громадянського конфлікту в Дарфурі. Після цього рішення і так складна обстановка у країні постійно нагнічується.

Читайте також:

Президент Судану пригрозив вислати дипломатів і миротворців

Президент Судану: суд може з’їсти ордер на мій арешт

В ООН чекають, що Судан захистить миротворців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: