Лікарі Червоного Хреста допомагали ЦРУ катувати ув'язнених

Медики в тюрмах ЦРУ радили слідчім, які методи жорстоких допитів краще застосовувати до ув'язнених.

Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомив про причетність медиків до жорстоких допитів підозрюваних в зарубіжних в'язницях ЦРУ. Про це пише The New York Times, посилаючись на нещодавно розсекречену доповідь організації.

"Комісія Червоного Хреста, вивчивши заяви 14 членів "Аль-Каїди", пізніше переведених з таємних в'язниць на базу Гуантанамо, дійшла висновку, що медики, які працювали в штаті ЦРУ, стежили за станом ув'язнених, яких катували зануренням у воду", - йдеться в документі.

Медики також, як виявили в Червоному Хресті, були присутні при інцидентах, коли охоронці замикали полонених в ящиках, приковували їх за руки до стелі, тримали їх в холодних камерах чи били об стіни.

За висновками Червоного Хреста, головним завданням медиків була допомога слідчим, а не захист заарештованих: іноді лікарі радили продовжувати застосування певного методу, змінити його форму або відмовитися від нього.

Автори доповіді розцінили ці дії як грубе порушення лікарської етики.

Як зазначає The New York Times, Червоний Хрест тримає свої доповіді, призначені для влад різних країн, в таємниці, щоб заохотити чиновників допускати співробітників цієї організації у в'язниці.

Новообраний президент США Барак Обама наказав ЦРУ відмовитися від практики таємного утримання під вартою та від тортур, і проінформувати Червоний Хрест про всіх затриманих ЦРУ та іншими відомствами США. Починаючи з 2002 року, влада США не реагувала на запити і доповіді Червоного Хреста.

Читайте також:

Іспанія буде судити міністрів Буша за тортури

Сумські міліціонери вибивають зізнання тортурами

Останній британський в'язень Гуантанамо повертається додому

Скандал: Швеція ставила медичні експерименти на українцях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: