Ліквідатори аварії на "Фукусімі-1" вперше отримали неприпустимі дози радіації

Двоє ліквідаторів отримали дозу опромінення, що перевищує гранично допустиму норму в 250 мілізіверт. Наразі вони знаходяться в лікарні та проходять необхідні обстеження.

Ситуація на атомній електростанції "Фукусіма-1", що постраждала 11 березня від землетрусу і цунамі, продовжує залишатися критичною.

Ліквідатори, докладаючи всіх зусиль для стабілізації ризикують життям і здоров'ям: двоє вже отримали дозу опромінення, що перевищує гранично допустиму норму в 250 мілізіверт. Роботі на станції зараз дуже заважає погода: радіоактивна вода прибуває, а дощ і вітер можуть зірвати плани ліквідаторів.

Нагадаємо, у неділю, 29 травня, на Японію обрушився потужний тайфун.

Наразі ліквідатори, які отримали опромінення, проходять ретельне обстеження, повідомив у оператор станції Tokyo Electric Power (TEPCO).

Це перший випадок, коли у ліквідаторів виявлено перевищення гранично допустимого рівня радіаційного ураження, відзначили у TEPCO.

Обстеження виявило у них присутність в щитовидній залозі радіоактивного йоду-131 в розмірі 7690-9760 беккерелів. Це більш ніж у 10 разів перевищує такий показник у інших ліквідаторів.

У той же час, як стверджується, стан обох потерпілих не вимагає екстреного лікування. До обстеження, яке виявило у них підвищені дози опромінення, вони на здоров'я не скаржилися. Постраждалі і зараз не скаржаться на погіршення самопочуття.

Обидва постраждалих - кадрові співробітники АЕС. Вони знаходилися на робочому місці з 11 березня. З тих пір вони працювали всередині диспетчерських і за межами енергоблоків. Разом з ними там працювали ще 150 людей, всі вони зараз проходять ретельне обстеження.

Для співробітників АЕС в Японії законом встановлена ​​гранично можлива доза опромінення в 100 мілізіверт. Виключно для цієї аварії на "Фукусіма-1" її підняли до 250 мілізіверт.

Відзначимо, раніше приблизну, але не вищу дозу отримали тільки два ліквідатора, які 24 березня випадково наступили в калюжу радіоактивної води на третьому енергоблоці. У той же час вже майже сорок людей з 10 мілізівертами були відсторонені від роботи.

Читайте також:

Японці виявили високий рівень радіації на дні Тихого океану

Японія створить карту радіаційного забруднення ґрунту

Голова ТЕРСО взяв на себе провину за аварію на "Фукусіма-1" і звільнився

У Японії з невідомих причин помер ліквідатор аварії на "Фукусімі"

ВідеоНа небезпечних ділянках АЕС "Фукусіма-1" роботів замінили люди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: