Ліквідатори з АЕС "Фукусіма-1" бояться смерті від перевтоми

Ліквідатори аварїі на японській АЕС страждають від стресу і перевтоми, вони відпрацьовують по 4 дні поспіль. Багато з них втратили своїх близьких під час цунамі.

Ліквідатори аварії на японській АЕС "Фукусіма-1" перебувають у стані стресу від перевтоми та важких умов праці, багато з них самі втратили близьких і майно в результаті землетрусу і цунамі 11 березня.

Професор університету "Ехіме" Такесі Танігава протягом кількох днів опитував близько 200 "атомників-камікадзе", які ночують на АЕС "Фукусіма-2", розташованій поруч з аварійною станцією.

"Багато хто скаржиться на труднощі зі сном, говорять про небезпеку депресії або навіть смерті від перевтоми", - розповів професор. Працівники страждають і від відчуття своєї особистої провини за аварію на станції.

Наприкінці кожного трудового дня ліквідатори проходять процедури дезактивації. Вони ночують на підлозі гімнастичного залу в спальних мішках.

Ліквідаторам дають їжу тричі на день, але вона дуже одноманітна - консерви і напівфабрикати швидкого приготування. Більшість працює вахтовим змінами по чотири дні поспіль, коли вони не мають навіть можливості нормально помитися. Потім ліквідаторам дають два вихідних.

"Більше 80% працівників раніше жили в межах 20-кілометрової зони навколо АЕС, звідки зараз евакуйоване населення через високий рівень радіації. Деякі люди втратили родичів в результаті цунамі", - уточнив професор.

Зараз на вихідні ліквідатори змушені приїжджати до евакуаційних пунктів, де туляться їхні сім'ї.

Деякі атомники скаржилися, що там їх ображають як працівників компанії, відповідальної за викид радіації і страждання людей із зараженої зони.

Вони перебувають у стані хронічного стресу, який може призвести до помилок на роботі і до хвороб в майбутньому, попередив Танігава.

Нагадаємо, внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня була виведена з ладу система охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації.

У ніч на 12 квітня Національне агентство Японії підвищило рівень небезпеки на АЕС з п'ятого до максимального, сьомого. Подібний рівень загрози застосовувався всього один раз в історії - в Чорнобилі.

Читайте також:

На АЕС "Фукусіма-1" почалася відкачка радіоактивної води

"Ядерні самураї" з "Фукусіми" зізналися рідним, що скоро загинуть

Нове відео японської трагедії: хвиля цунамі змиває людей, які намагаються втекти

Битву за "Фукусіму" ведуть ліквідатори-"камікадзе": 5 з них уже загинули

ВідеоЛіквідатори з АЕС "Фукусіма-1" бояться смерті від перевтоми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: