Лісабонський договір може набути чинності 1 грудня

Лідери 27 країн Євросоюзу сподіваються на вступ Лісабонського договору в силу до кінця поточного року.

Лісабонський договір, який передбачає реформу інститутів влади ЄС, може набути чинності 1 грудня. Про це заявив 30 жовтня президент Франції Ніколя Саркозі за підсумками дводенного саміту ЄС в Брюсселі.

В ході прес-конференції Саркозі додав, що "в середині листопада" може відбутися "саміт керівників ЄС", в ході якого обговорюватимуться призначення на посади, заснування яких передбачено Лісабонським договором, зокрема вибори першого "президента ЄС".

Раніше в п'ятницю стало відомо про те, що лідери 27 країн Євросоюзу сподіваються на вступ Лісабонського договору в силу до кінця поточного року.

Лідери країн ЄС у ході першого пленарного засідання в четвер погодилися з вимогами президента Чехії, якими він обумовив ратифікацію Лісабонського договору.

Вирішено, що для Чехії будуть надані ті ж умови, що раніше для Великої Британії та Польщі. Очікується, що відповідний протокол до Лісабонської угоди, що передбачає реформу інститутів влади ЄС, буде ратифікований членами організації після завершення процесу ратифікації базового договору ЄС, але не раніше 2011 року.

Чехія - остання країна Євросоюзу, не завершила процес ратифікації Лісабонського договору. Президент цієї країни Вацлав Клаус відмовився підписувати документ до вердикту Конституційного суду, куди було подано скаргу групи сенаторів.

Чеський лідер висловив побоювання, що якщо Лісабонський договір буде прийнятий в Чехії без застережень, суди країни заповняться позовами, що стосуються прав на майно трьох мільйонів німців, виселених з Чехословаччини після закінчення Другої світової війни. У зв'язку з цим Клаус заявив про необхідність отримання Прагою гарантій, що Лісабонський договір не приведе до скасування Декретів Бенеша - ряду постанов чехословацького уряду, які призвели, зокрема, до позбавлення майна німецького населення Чехословаччини і до вигнання німців з країни.

Глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак заявив раніше, що юридичні гарантії, які можуть бути надані Чехії, повинні бути запропоновані також Словаччини, оскільки ці країни становили в минулому єдину державу.

Нагадаємо, лідери 27 країн Євросоюзу, які зібралися 29 жовтня на саміт у Брюсселі, не обговорювали кандидатури на посаду першого президента ЄС.

Про це повідомив прем'єр-міністр головуючої в ЄС Швеції Фредерік Рейнфельдт.

"Ми не обговорювали це питання", - сказав він журналістам після закінчення першого дня саміту в четвер.

Рейфельд підкреслив, що для цього необхідно, щоб президент Чехії підписав Лісабонський договір, яким передбачено реформу інститутів ЄС і, зокрема, введення посади президента Європейської Ради (повноважного форуму глав держав і урядів країн ЄС), а також рішення Конституційного суду Чехії.

Читайте також:

Лідери країн ЄС не вибрали президента Євросоюзу

Глава Європарламенту хоче бачити на посаді президента ЄС жінку

Чехія погодилася прийняти Лісабонський договір

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: