"Лисиця у курнику": американські сенатори закликали не голосувати за російського кандидата у президенти Інтерполу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вони також закликали Білий дім виступити проти цього.

Група американських сенаторів закликала членів Генеральної асамблеї Інтерполу не голосувати за кандидатуру росіянина Олександра Прокопчука на посаду президента міжнародної поліції.

Про це йдеться у спільній заяві сенаторів Марко Рубіо, Кріса Кунса, Роджера Уікера та Джина Шахейна.

"Інтерпол, який обере генерал-майора Олександра Прокопчука своїм новим президентом, буде схожий на те, що лисиця відповідатиме за курник. Росія регулярно зловживає Інтерполом з метою врегулювання рахунків і переслідування політичних опонентів, дисидентів і журналістів. Олександр Прокопчук особисто брав участь в цій стратегії залякування, яка в кінцевому підсумку прагне послабити демократичні інститути і потурати авторитарному режиму Путіна", - заявили сенатори.

Вони також закликали Білий дім виступити проти кандидатури Прокопчука.

Нагадаємо, раніше у листопаді видання Financial Times повідомило, що новим президентом Інтерполу може стати росіянин Олександр Прокопчук. Прокопчук наразі є віце-президентом Інтерполу, а до цього він очолював російське відділення цієї організації. Другим кандидатом на пост глави Інтерполу є виконувач обов'язків голови організації Кім Чон Ян з Південної Кореї. Вибори президента Інтерполу мають відбутися 21 листопада.

Раніше також стало відомо, що рідний брат кандидата на посаду президента Інтерполу від Росії Олександра Прокопчука Ігор більше восьми років очолює постійне представництво України при ОБСЄ у Відні, а до цього був послом України у Литві. Міністерство закордонних справ України запевняє, що дипломат сумлінно виконує свою роботу і відстоює інтереси України.

ВідеоУкраїна може призупинити членство в Інтерполі, якщо керівником організації оберуть кандидата з РФ

У Дубаї розпочалася генеральна асамблея Інтерполу. Делегати готуються обирати нового президента. Й серед імовірних кандидатів – генерал-майор російської поліції Олександр Прокопчук, який нині є віце-президентом Інтерполу, та окрім того ще й начебто кадровим співробітником розвідки РФ. Його обрання остерігаються ще й чимало європейських держав.

Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо керівником організації оберуть кандидата з РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції