Лісові пожежі під турецьким Мармарисом: тварини гинуть у вогні, а туристи пакують речі і виїжджають з курортів

Місцеві мешканці скаржаться, що до гасіння пожежі біля популярного курорту залучили лише один гелікоптер.

У Туреччині лісові пожежі дібралися до популярних серед туристів курортів Мармарис та Ічмелер. Усе небо затягнуте задушливим димом.

Як повідомляє кореспондент ТСН.ua, станом на 14:00 вогонь підібрався на відстань близько 200 метрів від селища Ічмелер. Спостерігаються відкриті осередки вогню. Пожежу гасять за допомогою авіації.

Туристи, які відпочивають у готелі поблизу, через пожежу пакують речі і виїжджають з курорту. Кажуть, що сподіваються повернутися, щойно погасять вогонь.

Поблизу Ічмелера працює лише один вертоліт, оскільки авіація зараз задіяна на пожежах в Анталії. Місцеві мешканці скаржаться на нестачу авіації, адже одного гелікоптера недостатньо для гасіння пожежі в густому лісі, розташованому в горах. 

Міністр сільського і лісового господарства Туреччини Бекір Пакдемірлі заявив, що до гасіння пожеж поблизу Мармарису задіяно 5 гелікоптерів, 30 пожежних машин і 1 літак. Місцева влада оголосила про евакуацію туристів та місцевих мешканців з готелів поблизу.

Оновлено: станом на 16:00 пожежу поблизу Ічмелера погасили. Відкритих осередків вогню з боку селища немає. 

Лісові пожежі підібралися впритул до турецького Мармарису: туристи виїжджають з готелів

Лісові пожежі підібралися впритул до турецького Мармарису: туристи виїжджають з готелів

Масштабні пожежі просто зараз вирують не лише в Мармарисі, але і в Манавгаті, Османіє, Бодрумі, Анталії, Адані, Хатаї, Кайсері. Місцеві мешканці у соцмережах почали бити на сполох і масово поширювати повідомлення про те, що в містах не вистачає транспорту, щоб евакуювати населення.

"У Туреччині спалахнули великі пожежі! Горять будинки, села та ферми. Транспорту в нашій країні недостатньо, будь ласка, поширте теги, щоб наші голоси почули", - йдеться в повідомленні.

Від масштабних пожеж потерпають тварини. "Дерева, тварини, будинки, кора ... У нас горять легені, наша країна руйнується!", - пишуть у Twitter місцеві.

"Найбільша природна катастрофа", - зазначають користувачі Мережі і поширюють світлини постраждалих тварин.

"Перше зображення зроблене о 13:55, друге - о 16:27. Темп поширення вогню жахливі. Розташування Мармарис", - публікує місцевий мешканець.

Нагадаємо:

  • У Туреччині, де кілька днів температура повітря сягала позначок аж до +50°С, спалахнули масштабні лісові пожежі. Горять популярні серед українців райони Анталії та Сіде. Під час пожеж уже постраждали понад півсотні людей. Частину з них госпіталізували з опіками та ядухою. За інформацією МЗС, українці по допомогу не звертались. В Анталії кажуть, з пожежами таких масштабів, справи ще не мали. 
  • У курортній Анталії, що на узбережжі Середземного моря, в результаті масштабної лісової пожежі загинули три людини.
  • Тамтешні ЗМІ озвучують версію займання на сміттєзвалищі. Водночас місцева влада заявляє - горіти почало одночасно у чотирьох різних місцях і це видається підозрілим. 
  • Також у Туреччині розпочали розслідування причин масштабних лісових пожежякі напередодні спалахнули у курортній провінції Анталія.

Новини світу: у Туреччині почали розслідування щодо масштабних лісових пожеж в Анталії

Новини світу: у Туреччині почали розслідування щодо масштабних лісових пожеж в Анталії
Наступна публікація