Лист про "бомбу" на борту Ryanair прийшов пізніше, ніж білоруські диспетчери повідомили про нього пілотам — ЗМІ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лист про "бомбу" на борту Ryanair прийшов пізніше, ніж білоруські диспетчери повідомили про нього пілотам — ЗМІ

Associated Press

О 12:30 за білоруським часом диспетчери проінформували екіпаж Ryanair про "мінування". Водночас відповідний лист мінський аеропорт отримав лише о 12:57.

Лист про нібито мінування літака Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса і екстрено приземлився у Мінську, надійшов на електронну пошту аеропорту через 27 хвилин після того, як білоруські диспетчери повідомили про це пілотам.

Копія електронного листа, який, за словами білоруської влади, відправив представник ХАМАС, опинилася у розпорядженні проєкту "Досьє" спільно з виданнями The Daily Beast і Der Spiegel.

За даними розслідувачів, лист із загрозою вибуху бомби був відправлений з адреси ahmed_yurlanov1988@protonmail.com і надійшов на пошту адміністрації "Литовських аеропортів" о 12:25 за білоруським часом. У ньому йшлося:

"Ми, солдати ХАМАС, вимагаємо, щоб Ізраїль припинив вогонь в Секторі Гази. Ми вимагаємо, щоб ЄС відмовився від підтримки Ізраїлю в цій війні. Відомо, що учасники Дельфійського економічного форуму повертаються додому 23 травня рейсом FR4978. В цей літак закладена бомба. Якщо ви не виконаєте наші вимоги, бомба вибухне 23 травня над Вільнюсом. Аллаху Акбар".

Копія листа про "мінування" літака Ryanair, яка надійшла на електронну пошту Національного аеропорту Мінська. / проєкт "Досьє"

О 12:30, о тій же хвилині, коли літак увійшов у повітряний простір Білорусі, білоруська сторона поінформувала екіпаж про можливу загрозу вибуху, а о 12:33 диспетчер повідомив пілоту про те, що лист з повідомленням про бомбу нібито було відправлено одразу в кілька аеропортів.

Водночас на пошту мінського аеропорту копія листа із погрозами про бомбу прийшла лише о 12:57 - тобто майже через пів години після передачі повідомлення про можливе замінування борту.

"ХАМАС офіційно спростував причетність до відправки листа і заявив, що не вдається до подібних методів. Вимогу припинити підтримувати ізраїльську сторону навряд чи можна було виконати менше, ніж за годину - стільки літаку залишалося летіти до Вільнюса. А в Газі на той момент вже був оголошений режим припинення вогню. Реальність фігури Ахмеда Урланова також викликає питання. Однак нестикування з часом, мабуть, найбільш очевидне. Яким чином білоруські спецслужби дізналися про мінування літака до отримання листа про бомбу? Звідки їм було відомо, що повідомлення було відправлено ще в кілька аеропортів?", - зазначають розслідувачі. 

Також ЗМІ звернули увагу, що лист був відправлений із захищеного сервісу електронної пошти Protonmail, зареєстрованого у Швейцарії.

"Такі повідомлення містять заголовок, де вказується IP-адреса сервера Protonmail (185.70.40.138). Наприклад, якщо відправити електронний лист з облікового запису Protonmail на Gmail, то IP-адреса, яка вказана в заголовку цього листа, буде збігатися з адресою сервера Protonmail у Швейцарії. Тому у випадку з повідомленням, відправленим з адреси ahmed_yurlanov1988@protonmail.com, точне місцеперебування користувача визначити неможливо", - пояснюють вони.

  • Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту.
  • Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Новини світу: у Білорусі звинуватили у погрозах підірвати літак "Райнейру" угруповання ХАМАС

Новини світу: у Білорусі звинуватили у погрозах підірвати літак "Райнейру" угруповання ХАМАС
Наступна публікація