Літак із Младічем прямує до Гааги

Екс-командувач армією боснійських сербів, якого звинувачують у геноциді боснійських мусульман, покинув Белград.

Літак, на борту якого знаходиться екс-командувач армією боснійських сербів Ратко Младіч, котрого звинувачують у геноциді боснійських мусульман, покинув Белград і має приземлитися в Гаазі.

Нагадаємо, раніше глава європейської дипломатії Кетрін Ештон заявила, що заарештованого Ратко Младіча слід передати до Гааги без зволікань.

Зазначимо, що президент Сербії Борис Тадіч, оголошуючи про арешт Младіча, підкреслив, що процес екстрадиції останнього вже розпочали.

Як відомо, Ратко Младіча звинувачують у військових злочинах під час війни в Боснії і Герцеговині 1992-1995 років. Його вважають відповідальним за загибель приблизно 7,5 тисяч мусульман у Сребрениці.

16 червня минулого року сім'я Младіча подала заяву до суду з проханням оголосити колишнього військового лідера боснійських сербів померлим. За даними ЗМІ, родичі Младіча вирішили піти на цей крок через майнові питання, а також переслідування, з якими вони стикаються.

Тим не менше, суд першої інстанції в Белграді відхилив прохання сім'ї Младіча визнати його померлим.

У жовтні влада Сербії вирішила збільшити з одного до 10 мільйонів євро розмір нагороди за інформацію, яка приведе до затримання Ратко Младіча.

Різанина в Сребрениці вважається наймасштабнішим військовим злочином на території Європи з часів Другої світової війни. За відомостями Меморіального центру, в результаті розправ загинуло не менше 8372 чоловік. За допомогою аналізів ДНК вдалося ідентифікувати 6481 жертву.

Облога Сребрениці почалася після того, як у 1992 році БіГ оголосила про вихід зі складу СФРЮ. Точна кількість жертв конфлікту офіційно не встановлена. За оцінками незалежних експертів, в БіГ загинуло близько 100 тисяч чоловік, в основному - боснійські мусульмани.

Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ) у Гаазі вважає головними особами, відповідальними за масові розправи над мусульманами, лідера боснійських сербів Радована Караджича і Ратко Младіча. Перший зараз ознайомлюється з матеріалами своєї справи в Гаазі.

Читайте також:

Караджич поклав відповідальність за війну в Боснії на місцевих мусульман

Сербія звернеться до Міжнародного суду ООН з позовом проти Хорватії

Генерал США звинуватив голландських солдатів-геїв у різні в Боснії

Караджич: зброю боснійським мусульманам постачали миротворці ООН

ВідеоМладіча обвинувачують у військових злочинах під час війни в Боснії та Герцеговині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: