Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Літак ударився об воду зі швидкістю 500 км/год: нові подробиці катастрофи Ту-154

Ту-154 йшов з надмірно великим кутом атаки і його калатало з боку у бік.

Літак Ту-154 Міноборони РФ, що зазнав катастрофи 25 грудня, впав у Чорне море на швидкості понад 500 км/год, у момент трагедії він намагався здійснити маневр праворуч і летів з сильно задертим носом.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на джерело в силових структурах.

"Катастрофа сталася, коли пілоти прибирали механізацію (у випущеному стані збільшує підйомну силу крила – ред). При цьому поки що з незрозумілих причин літак йшов з великим кутом тангажа. Напевно, відбулося його звалювання з ешелону під час маневру вправо. В результаті в кінці розвороту зіткнувся з поверхнею води з лівим креном на швидкості близько 510 км/год", – зазначило джерело.

За словами іншого джерела, близького до розслідування трагедії, "Ту-154 йшов з надмірно великим кутом атаки і його калатало з боку в бік".

Джерело також не виключає, що катастрофа могла статися через поєднання декількох причин одночасно, серед них – помилкові дії екіпажу і несправність одного з двигунів.

Наголошується, що кут тангажа – це кут між поздовжньою (від носа до хвоста) віссю літака і горизонтальною площиною. При великому позитивному куті тангажа (задертий ніс) авіалайнер може вийти на критичні показники і втратити підйомну силу, станеться так звані звалювання з ешелону.

Нагадаємо, літак Ту-154 Міністерства оборони Росії 25 грудня летів до Сирії і зазнав катастрофу над Чорним морем. На його борту перебували 84 пасажира і вісім членів екіпажу: військовослужбовці, представники ЗМІ, Єлизавета Глінка та артисти ансамблю імені Александрова, які летіли привітати з Новим роком авіагрупи ВКЗ Росії на авіабазі Хмеймим. Також в літаку перебував начальник департаменту культури військового відомства Антон Губанков.

Уламки літака були знайдені через кілька годин за 1,5 км від узбережжя в районі Сочі на глибині 50-70 метрів.

У вівторок, 27 грудня, з дна Чорного моря було піднято перший бортовий самописець авіалайнера.

Залиште свій коментар

Вибір редакції