Літнє подружжя американців зізналося у шпигунстві на користь Куби

Колишній співробітник Держдепартаменту США та його дружина зізналися, що 24 роки були кубинськими шпигунами.

Літня подружня пара зі США зізналася у шпигунстві на користь Куби.

Колишній співробітник Держдепартаменту 72-річний Уолтер Майерс, який мав доступ до секретних відомостей, визнав себе винним у змові з метою шпигунства і двох епізодах несанкціонованого доступу в телефонні мережі. Йому може загрожувати довічне у`вязнення.

71-річна Гвендолін Майерс у свою чергу зізналася у змові з метою збору та передачі владі Куби інформації, що стосується національної оборони США. Жінці доведеться провести у в'язниці від шести до семи з половиною років.

Подружжя також повинне повернути державі 1 миллион 735 тисяч і 54 долара - всю заробітну плату, яку Уолтер Майерс отримав від уряду США з 1983 по 2007 роки.

Уолтер Майерс, що отримав кодове ім'я Агент 202, і Гвендолін, Агент 123, були заарештовані 4 липня 2009 року в результаті розслідування ФБР, яке тривало майже три роки.

Співробітник Держдепаратмента співпрацював з кубинською владою з 1978 року до своєї відставки в 2007 році. Як розповів Майерс, секретні відомості він запам'ятовував або робив короткі нотатки. Подружжя передавало інформацію в закодованому вигляді за допомогою короткохвильового передавача, а також особисто зустрічалися з співробітниками кубинських спецслужб на території латиноамериканських країн.

Тим часом колишній кубинський лідер Фідель Кастро заявив, що арешт Майерса і його дружини є політично вмотивованим. Кастро назвав звинувачення на адресу подружжя "сміховинною казкою" і підкреслив, що вони гідні "всіх почестей світу" за те, що забезпечували безпеку кубинців.

Читайте також:

Обама розпочав листування з кубинською дисиденткою

Влада Південної Кореї впіймала шпигуна з КНДР

Вчений NASA продав секрети США підставному агенту "розвідки Ізраїлю"

Московський суд визнав громадянина Сербії американським шпигуном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: