Літо-2010 в Європі буде рекордно спекотним

За останній рік середньодобова температура атмосфери Землі була найвищою за всі попередні 130 років. Протягом наступних місяців температура зростатиме.

Прийдешнє літо в Європі стане рекордно спекотним за всю сучасну історію метеорологічних спостережень.

З таким прогнозом виступили вчені з Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

"За останні 12 місяців середньодобова температура атмосфери Землі була найвищою за всі попередні 130 років. А за період січень-квітень 2010 температура впритул наближається до абсолютних рекордних показників", - повідомив керівник робіт, професор Джеймс Хансен.

"Математичні моделі свідчать, що температура буде зростати наступними місяцями і всім нам у Північній півкулі належить пережити найспекотніше літо за всю історію сучасних метеорологічних спостережень", - наголосив професор.

Згідно з висновками вчених, спекотна погода є наслідком змін у русі теплих течій Тихого океану, що сприяють виникненню кліматичного феномена, відомого як "Ель-Ніньо". У цьому році Тихий океан виділяє значно більше тепла, ніж зазвичай, що веде до розігріву нижніх прошарків атмосфери Землі.

Читайте також:

Вчені склали рейтинг найбільш небезпечних діючих вулканів

Глобальне потепління випустить в атмосферу "звеселяючий газ"

Від Антарктиди відколовся айсберг розміром з Люксембург

Російські хакери вкрали таємницю глобального потепління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: