Литовцям загрожує штраф за лопати з радянською символікою

Литовські комунальники поробили собі лопати для прибирання снігу із червоної фанери з серпом та молотом і тепер будуть платити штраф.

Лопати із серпом та молотом
lrytas.lt
Лопати із серпом та молотом
У литовському місті Паневежис (на півночі країни) співробітникам місцевого комунального підприємства Panevezio gatves пригрозили штрафом за те, що вони користувалися лопатами з радянською символікою.

Лопати для прибирання снігу, як пояснив представник підприємства, були виготовлені з фанери, що залишилася ще з радянських часів. "Залишилася хороша червона фанера із зображенням серпа і молота. Щоб її не викидати, ми зробили з неї лопати", - зазначив він.

У мерії, однак, визнали факт використання подібних лопат порушенням закону про заборону радянської символіки.

Як заявила завідувач юридичним відділом мерії Ірма Масюлене, співробітникам підприємства тепер загрожує штраф у розмірі від 500 до 1000 літів (від 190 до 380 доларів). Крім того, за її словами, лопати можуть бути конфісковані.

Заборона на демонстрацію радянської, а також нацистської символіки, нагадаємо, діє в Литві з 2008 року. Поза законом були оголошені, зокрема, прапор СРСР і такі радянські символи, як серп і молот, а також червона п'ятикутна зірка.

Головним чином заборона поширюється на мітинги та інші масові заходи. Разом з тим, після введення заборони переслідуванням піддаються, зокрема, торговці сувенірами з радянською символікою. Пізніше, правда, влада погодилася залишити торговців у спокої і не трактувати їхню діяльність як порушення закону.

Читайте також:

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

За новим законом литовці повинні платити податки за вечерю в сусіда

Разом з геями у Литві забороняють НЛО, Христа і Діда Мороза

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: