Литва хоче допитати Горбачова у справі про події 1991 року

Литовські прокурори вирішили допитати як свідка у справі про захоплення телевежі в 1991 році екс-президента СРСР Михайла Горбачова.

Генеральна прокуратура Литви звернулася до Росії з проханням опитати колишнього президента СРСР Михайла Горбачова у справі про події 13 січня 1991 року у Вільнюській телевежі.

Як пояснили в прокуратурі, Горбачова хочуть залучити до справи як свідка.

Нагадаємо, причиною трагедії 1991 року стало проголошення парламентом Литви незалежності від СРСР. Центральна влада Радянського Союзу тоді розцінила це як рішення, що суперечить конституції.

Коли у Вільнюсі почалися несанкціоновані акції протесту, туди були перекинуті бійці спецпідрозділів, які зайняли низку стратегічних об'єктів.

13 січня 1991 року у Вільнюсі спецназ захопив телевежу, потім радянські війська штурмували вільнюський телецентр, радіокомітет і телеграф. У результаті було вбито 13 людей, близько 700 отримали поранення.

Зараз 13 січня відзначається в Литві як День захисників свободи. Варто також зазначити, що литовська влада вимагає від Росії компенсацію за "агресію СРСР", зокрема за загибель людей під час подій 1991 року. Водночас конкретної суми компенсації не називається.

Додамо, що 11 травня 2011 року в Литві засудили до довічного ув'язнення (вищої міри покарання) колишнього бійця радянського ОМОНу Костянтина Михайлова за причетність до вбивства митників у 1991 році на КПП Мядінінкай.

У березні 2011 року колишній радянський дисидент Володимир Буковський зажадав заарештувати Горбачова за злочини, скоєні ним під час керівництва країною.

Читайте також:

Бійця радянського ОМОНу в Литві засудили до довічного ув'язнення

Розсекречені документи: за незалежність Литви Горбачов вимагав "відступні"

Литва вимагає від Росії компенсацію за "агресію СРСР"

Помер радянський партизан Кононов, засуджений у Латвії за геноцид

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: