Литва хоче повернути кримінальну відповідальність за гомосексуалізм

Литовські депутати намагаються боротися з поширенням гомосексуалізму, за що їх в Європі різко засуджують.

Депутати парламенту Литви обговорюють поправки до кримінального і адміністративного кодексів країни, які стосуються нетрадиційної сексуальної орієнтації у чоловіків.

Якщо поправки будуть ухвалені, то пропаганда гомосексуалізму в громадському місці каратиметься штрафом або навіть тюремним ув'язненням.

Влітку у Литві було ухвалено закон, який забороняє "пропаганду гомосексуалізму" в місцях, де її можуть побачити діти. Як зазначає британська газета The Guardian, це є першим кроком для легалізації в Литві гомофобії.

Західні експерти наголошують, що якщо Литва ухвалить нові закони, які, на їхню думку, "легалізують гоніння на гомосексуалістів", їй не місце в Європейському союзі.

У 1993 році задля приєднання до європейської спільноти Литва скасувала кримінальне переслідування за гомосексуалізм, і тепер ЄС не повинен дозволити Вільнюсу відкотитися назад, зазначає The Guardian.

Журналіст також згадує, що геї дискримінуються у всій Східній Європі, в Сербії, Словенії, Польщі, Росії та Україні. Так, організаторам польського гей-парада довелося звертатися до Європейського суду з прав людини після того, як мер Варшави заборонив їхню ходу.

У Москві такі збори як і раніше залишаються поза законом. Злочини на ґрунті гомофобії часто навіть не розслідуються в Білорусі, а в Латвії на гей-парадах збирається значно більше агресивно настроєних гомофобов, ніж власне гомосексуалістів.

Читайте також:

Іракські ісламісти вбивають геїв, які спілкуються в чатах

Геї протестують проти гри, в якій їх вбивають

Учасників Гей-форуму у Львові закидали помідорами і облили майонезом

Перший гей-парад в Китаї пройшов без параду та без китайців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: