Литва нагородила російського розвідника почесним орденом

Нагородження російського дипломата почесним знаком литовського МЗС викликало багато питань.

Міністр закордонних справ Вігаудас Ушацкас вручив почесний знак литовського МЗС – "Зірку тисячоліття Литви" - колишньому радникові посольства Росії в цій прибалтійській країні Дмитру Цветкову.

Почесний знак "Зірка тисячоліття Литви" був заснований з нагоди святкування тисячоліття першої згадки країни в письмових джерелах - літописах. В даний час вручено вже більше 100 таких почесних знаків. Нещодавно Міністерство повідомило про те, що цю винагороду отримав Валдас Адамкус, який завершую термін повноважень на президентській посаді.

Проте нагородження "Зіркою тисячоліття Литви" Дмитра Цвєткова викликало у представників литовських ЗМІ декілька питань, першим з яких було: чому почесний знак був вручений російському дипломатові без особливої помпи, у присутності лише декількох запрошених.

При перебуванні тимчасовим повіреним посольства Росії в Литві Цвєтков фактично був представником Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації, що координував діяльність агентів даної служби в Литві.

Відповідаючи на питання, чим представник чужої розвідки заслужив на таку високу відзнаку, Ушацкас запропонував журналістам "не наклеювати етикеток".

Зірка тисячоліття Литви
Зірка тисячоліття Литви. Фото kurier.lt
"Дипломатія і розвідка завжди тісно зв'язані, це нормальна практика. Проте ми ніколи не отримували жодної інформації про те, що цей дипломат порушував етику або діяв проти інтересів Литви. Якби це мало місце, то, швидше за все, він не пропрацював би весь термін своїх повноважень у Вільнюсі, а був би висланий як небажана особа", - пояснив глава литовського МЗС.

Почесний знак МЗС Литви "Зірка Тисячоліття Литви" був заснований в 2007 році для нагородження за заслуги перед литовською державою і зовнішньою політикою. Цим почесним знаком нагороджуються громадяни Литви і іноземних держав за особливі заслуги, прославляючи ім'я Литви підтримуючи і розвиваючи міждержавні відносини, а також за особливі заслуги на державній службі.

У 2008 році "Зіркою Тисячоліття Литви" був нагороджений екс-президент Польщі Лех Валенса, якого, у свою чергу, теж звинувачують в роботі на спецслужби, щоправда польські.

Читайте також:

Лобода отримала нагороду за вагомий внесок у мистецтво

Британський дипломат в Росії пішов у відставку через відео його розваг з дівчатами

Ющенко присвоїв батькові Петра Порошенка звання Героя України

Мєдвєдєв нагородив Черномирдіна орденом "за заслуги"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: