Литва стала першою жертвою "газової війни" Росії та Білорусі

Надходження російського газу до Литви скоротилися на 25-30%. Жодних офіційних повідомлень про зменшення постачань не надходило, ймовірно, це стало наслідком конфлікту між Мінськом та Москвою.

Російський газ почав надходити до Литви в обмеженому обсязі, повідомив гендиректор оператора газових мереж країни - підприємства "Газ Литви" Вікторас Валентукявічюс.

"Приблизно опівдні відзначено зменшення надходження газу на 25-30%", - заявив він.

За словами гендиректора, жодних офіційних повідомлень про зменшення постачань не надходило. "Однак наші прилади однозначно зафіксували зменшення обсягів", - підкреслив він.

Вранці 23 червня підприємство констатувало, що до Литви російський газ надходить безперебійно в узгоджених обсягах звичайним шляхом через Білорусь. Через Литву здійснюються також транзитні поставки природного газу до Калінінградської області Росії.

З початку тижня "Газпром" урізав поставки газу Білорусі на 60%. Москва наполягає, що Мінськ має негайно сплатити заборгованість за газ, яка становить близько 200 млн доларів.

У відповідь президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив, що доручив припинити прокачування російського газу до Європи. Крім того, білоруська сторона надіслала "Газпрому" лист із повідомленням про початок відбору транзитного газу.

Читайте також:

"Газпром" урізав поставки газу Білорусі на 60%

Мінськ почав відбір російського транзитного газу

Лукашенко наказав перекрити транзит російського газу в Європу

Росія заспокоїла Європу: "білоруський" газ пустять через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: