Литва також заявила про можливий вихід з Інтерполу у разі обрання президентом росіянина

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Жоден із депутатів литовського парламенту не проголосував проти.

Сейм Литви ухвалив постанову, в якій зазначається, що у разі обрання президентом Інтерполу росіянина Олександра Прокопчука, країна буде змушена розглянути можливість виходу із організації.

За відповідну постанову проголосували 88 депутатів, семеро утрималися, передає Delfi.

"Якщо Олександр Прокопчук буде обраний главою Інтерполу, то Литва разом з іншими демократичними країнами повинна буде негайно розглянути можливість виходу з цієї організації. Якщо керівником Інтерполу буде обраний О. Прокопчук, тобто кандидат держави-члена, який постійно зловживає системою Інтерполу і користується нею як інструментом політичного тиску і переслідування, а не як правовим інструментом, і висуває посадову особу, яка сама внесла внесок в маніпуляцію системою, то буде завдано величезного удару по репутації і правовому нейтралітету цієї організації, після якого буде важко відновитися", - йдеться у постанові.

Цю позицію депутатів підтримав також і очільник МВС Литви Еймутіс Місюнас, який зазначив, що у разі перемоги Прокопчука Інтерпол стане "політизованим знаряддям режимної розправи".

Нагадаємо, видання Financial Times повідомило, що новим президентом Інтерполу може стати росіянин Олександр Прокопчук. Другим кандидатом на пост глави Інтерполу є виконувач обов'язків голови організації Кім Чон Ян з Південної Кореї. Вибори президента Інтерполу мають відбутися 21 листопада.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо президентом організації буде призначено росіянина Олександра Прокопчука.

Також стало відомо, що рідний брат кандидата на посаду президента Інтерполу від Росії Олександра Прокопчука Ігор більше восьми років очолює постійне представництво України при ОБСЄ у Відні, а до цього був послом України у Литві. Міністерство закордонних справ України запевняє, що дипломат сумлінно виконує свою роботу і відстоює інтереси України.

ВідеоУкраїна може призупинити членство в Інтерполі, якщо керівником організації оберуть кандидата з РФ

У Дубаї розпочалася генеральна асамблея Інтерполу. Делегати готуються обирати нового президента. Й серед імовірних кандидатів – генерал-майор російської поліції Олександр Прокопчук, який нині є віце-президентом Інтерполу, та окрім того ще й начебто кадровим співробітником розвідки РФ. Його обрання остерігаються ще й чимало європейських держав.

Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо керівником організації оберуть кандидата з РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції