Литва відкликає свого посла в Австрії через невидачу колишнього офіцера КДБ

Литва висловила незадоволення з приводу звільнення затриманого у Відні колишнього офіцера КДБ Михайла Головатого, котрого підозрюють в участі у стрілянині біля Вільнюської телевежі у 1991 році.

Литва відкликала свого посла в Австрії після звільнення затриманого у Відні колишнього офіцера КДБ Михайла Головатова, якого підозрюють в участі у кривавих подіях 13 січня 1991 року біля телевежі у Вільнюсі.

"Посол найближчим часом буде відкликаний для консультацій", - сказала заступник міністра закордонних справ Литви Айстім Скайсгіріте-Ляушкене після зустрічі з президентом Далею Грибаускайте.

Глава литовської держави назвала рішення Австрії відпустити Головатова "політично невиправданим дією, яка компрометує співробітництво країн Євросоюзу в області правоохорони". Генпрокуратура Литви раніше назвала дії австрійської сторони грубим порушенням права Євросоюзу.

Як пишуть австрійські ЗМІ, Головатов був поінформований австрійською стороною в аеропорту про те, що знаходиться в розшуку. Незабаром після цього він полетів до Москви.

Підозрюваний в участі в подіях 13 січня 1991 року у Вільнюсі Головатий був затриманий 14 липня в Австрії за виданим Генпрокуратурою Литви європейським ордером на його арешт. Проте 16 липня стало відомо, що він повернувся до Москви в зв'язку з відсутністю претензій до нього в австрійської поліції.

13 січня 1991 радянські влада направила військову силу в столицю Литви, котра проголосила 11 березня 1990 року незалежність від СРСР. При зіткненнях з учасниками акції протесту біля Вільнюської телевежі і Литовського радіо загинули 14 осіб, більше тисячі постраждали. 23 серпня 1999 Вільнюський окружний суд засудив шестеро людей. Один з них - Станіслав Міцкевич - уникнув покарання, бо сховався від литовського правосуддя в Росії і Білорусії. У справі про січневі події у Вільнюсі проходить 23 підозрюваних, з них 21 громадянин Росії і двоє білорусів (серед них і Михайло Головатов). Литва веде міжнародний розшук підозрюваних в ЄС, на їх затримання видані європейські ордери.

Нагадаємо, Вільнюський окружний суд 11 травня, засудив до довічного ув'язнення колишнього бійця радянського ОМОНу Костянтина Михайлова (Нікуліна) за вбивство литовських митників, які охороняли держкордон Литви в 1991 році.

Читайте також:

Помер радянський партизан Кононов, засуджений у Латвії за геноцид

У Вільнюсі в день народження Гітлера вивісили нацистські прапори

Розсекречені документи: за незалежність Литви Горбачов вимагав "відступні"

Литва визнала незасудження агресії СРСР кримінальним злочином

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: