Литва вимагає від Росії компенсацію за "агресію СРСР"

Парламент Литви вирішив звернутися до російського уряду з вимогою сплатити компенсацію родинам постраждалих під час штурму радянської армії в січні 1991 року.

Литовський сейм проголосував за резолюцію, в якій уряду республіки запропоновано вимагати від Росії компенсації сім'ям загиблих і поранених під час січневих подій 1991 року у Вільнюсі.

У документі йдеться, що 13 січня 1991 року радянські збройні сили вчинили акт агресії відносно литовської держави та її народу.

"Оскільки Росія проголосила себе спадкоємицею Радянського Союзу, сейм пропонує офіційно звернутися до уряду Російської Федерації з приводу компенсації сім'ям загиблих і постраждалим" – зазначено у резолюції.

Це питання депутати закликали вирішити до січня 2011 року, коли відзначатимуться 20-ті роковини трагічних подій.

Нагадаємо, що в січні 1991-го після оголошення Литвою незалежності радянська армія штурмом узяла будівлі телебачення, радіо і телевежу у Вільнюсі. Тоді загинули 14 мирних громадян, близько 600 були поранені.

Зараз 13 січня відзначається в Литві як День захисників свободи.

Примітно, що в тексті резолюції не вказана конкретна сума компенсації та кількість постраждалих. За документом, ці питання повинні стати темою міжурядових переговорів.

Читайте також:

Лідер мусульман Кавказу вимагає трибуналу над Михайлом Горбачовим

Парламент Литви підтвердив існування секретних центрів ЦРУ в країні

Литва звинуватила Росію в порушенні повітряного простору

Литва хоче повернути кримінальну відповідальність за гомосексуалізм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: