Литва виплатить аліменти замість батьків

Діти, які не одержують від батьків аліменти, отримуватимуть від держави допомогу у Литві уже з нового року.

З 1 січня 2008 року в Литві вступає в силу новий закон, згідно з яким діти, які не одержують від батьків аліменти, передбачені судом, отримуватимуть від держави допомогу у розмірі півтора прожиткових мінімумів.

При цьому безвідповідальні батьки автоматично стають боржниками держави, і повернення цього боргу не має терміну давності.

Закон прийняв в четвер Сейм Литви. Згідно з документом, виплати від держави отримають і ті діти, яким аліменти виплачуються не повністю. 

За даними ініціатора закону - члена Сейму Ріми Башкене, в Литві зараз налічується близько 50 тисяч таких дітей. Щоб виплатити їм аліменти, у 2008 році Литві буде потрібно 119 мільйонів літів (34,5 мільйонів євро), йдеться в повідомленні парламентської фракції, в яку входить Башкене.

Єдина складність полягає в тому, що закон розповсюджується лише на ті випадки, коли і позивач, і боржник, і діти живуть в Литві. Автори документа вже звернулися в міністерство юстиції з проханням знайти спосіб, щоб стягувати борг з батьків, які переховуються за кордоном.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: