Литва визнала незасудження агресії СРСР кримінальним злочином

Литовські депутати встановили кримінальну відповідальність за публічне заперечення злочинів СРСР чи нацистської Німеччини проти Литви.

Сейм Литви встановив кримінальну відповідальність за публічне виправдання, заперечення або применшення злочинів СРСР та нацистської Німеччини щодо Литви або її мешканців.

Згідно з ухваленими поправками до Кримінального кодексу, до відповідальності притягуватимуть тих, хто публічно висловить підтримку скоєної проти Литви "агресії СРСР" і нацистської Німеччини, або тих, хто стане "заперечувати і применшувати масштаби скоєних у 1990-1991 роках тяжких і особливо тяжких злочинів, спрямованих проти Литви та її жителів".

Кримінальна відповідальність також загрожує "особам, які публічно підтримають випадки геноциду, військові злочини або інші злочини проти людяності, визнані такими правовими актами Литви, Європейського Союзу або рішеннями міжнародних судів".

Порушникам цього закону загрожує штраф, обмеження волі або позбавлення волі строком до двох років, але тільки в тому випадку, якщо заперечення чи применшення цих злочинів було скоєно у погрозливій або образливій формі, чи сприяло порушенню громадського порядку.

Читайте також:

У Прибалтиці згадують жертв комуністичного геноциду

Литва засудила за комуністичні злочини колишнього агента МГБ СРСР

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

Литва вимагає від Росії компенсацію за "агресію СРСР"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: