Литва засудила за комуністичні злочини колишнього агента МГБ СРСР

Вільнюський суд засудив колишнього агента МГБ СРСР до семи років.

82-річний житель Каунасу Маркеліс Булатовас в п'ятницю був визнаний винним у вбивстві і співучасті у вбивстві литовських партизанів у 1952-1953 роках, передає інтернет-видання DELFI.

Як вдалося встановити, обвинувачений представлявся литовським партизаном і у вказаний період у Ігналінському і Швенченському районах застрелив дев'ятьох "лісових братів". Навесні 1952 Булатовас і інші агенти МДБ СРСР під виглядом партизан викликали на зустріч справжніх "лісових братів", потім частину з них убили, а інших передали Прибалтійському військовому трибуналу. Через рік підсудний також з колегами брав участь у вбивстві ще двох партизанів, згідно з матеріалами справи.

Булатовас своєї провини не визнав. Він підтвердив, що служив в МГБ з 1952 по 1960 роки, однак підкреслив, що у вбивстві партизан не брав участь, тому що тоді його рушниця дала осічку. У свою чергу, адвокат пенсіонера пояснила, що він "був втягнений у складну післявоєнну класову боротьбу" і йому доводилося виконувати накази, за невиконання яких його чекала розправа.

Вільнюський окружний суд призначив колишньому співробітникові МДБ покарання у вигляді ув'язнення на сім років, на три роки менше, ніж просило звинувачення. Швидше за все, Булатовас оскаржить вирок, відзначає DELFI.

Читайте також:

Ющенко закликав створити Міжнародний трибунал над злочинами комунізму

До ВР внесено законопроект про перевірку чиновників на співпрацю з КДБ

У Польщі саджатимуть за комуністичну символіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: