Литва зупиняє єдину в країнах Балтії АЕС

За годину до 2010 року у Литві повністю зупинять реактор Ігналінської АЕС і країна перетвориться на імпортера електроенергії.

У Литві напередодні Нового року буде закрита єдина в країнах Балтії атомна електростанція - Ігналінська.

Єдиний реактор АЕС забезпечував 70 відсотків потреб Литви в енергії. Із зупинкою АЕС Литва з експортера стає імпортером електроенергії.

Як зазначив глава литовського уряду Андрюс Кубілюс, "труднощі, пов'язані із зупинкою станції, відчуватимуться протягом декількох найближчих років, а вартість електроенергії в 2010 році зросте приблизно на 30%".

Закриття АЕС було однією з умов вступу країни в Євросоюз, з якою Литва погодилася, хоча впродовж декількох років намагалася домогтися у Брюсселя дозволу на продовження терміну експлуатації станції.

У Євросоюзі Ігналінську АЕС вважають небезпечною – вона була побудована за тим же проектом, що і Чорнобильська станція, на якій в 1986 році сталася найбільша в історії атомної енергетики аварія.

Процес відключення реакторів Ігналінської АЕС почнеться о 20:00 за місцевим часом, а назавжди зупинені вони будуть за годину до настання 2010 року.

Литва, Латвія, Естонія і Польща планують до 2018 року на основі Ігналінської станції звести нову АЕС. Проте проект просувається украй поволі і поки що знаходиться на стадії підготовки документів.

Читайте також:

Іран розпочав виробництво нового покоління центрифуг

Частину Південно-Української АЕС розібрали на металобрухт

Під Києвом планують побудувати могильник ядерних відходів

Чорнобиль визнано найекзотичнішим у світі місцем для туризму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: