Ліван боїться стати полігоном для випробувань ізраїльської та іранської зброї в разі війни

Екс-президент Ливану вважає, що республіка може стати полігоном для збройних випробувань у разі війни на Близькому Сході, можливу через поведінку "Хезболлах".

У випадку розв'язання війни на Близькому Сході Ліван може перетворитися на полігон для випробувань новітніх видів ізраїльської та іранської зброї.

Про небезпеку такого розвитку подій попередив колишній президент республіки, лідер християнської партії Катаїб Амін Жмайель.

"Це вбивчий для нас сценарій, він спричинить за собою катастрофічні наслідки, з якими Ліван не зможе впоратися", - заявив Жмайель. Він висловив занепокоєння з приводу позицій радикального шиїтського угруповання "Хезболлах" на загальнонаціональному діалозі, що відновився 9 березня. На його думку, поведінка та ідеологічні установки "Хезболлах" загрожують Лівану "залученням в конфлікт".

"Я чекаю, що президент Мішель Сулейман зуміє якось обнадіяти співгромадян і продовжить вести діалог в конструктивній манері", - сказав Жмайель.

У свою чергу президент Лівану Мішель Сулейман закликав політичних лідерів країни "до консолідації і єдності перед лицем ізраїльських погроз і нестабільну ситуацію на Близькому Сході". Восьмий раунд зустрічей 19 представників основних мусульманських і християнських партій, парламентських блоків і регіонів за "овальним столом" у палаці Баабда був присвячений виробленню "оборонної стратегії, яка б зміцнила внутрішній фронт".

Як заявив президент Сулейман, ліванська армія "візьме на себе основне завдання по відсічі агресорам у разі нападу". "На минулих раундах ми домовилися, що збройний опір буде грати допоміжну роль і почнеться, якщо противник вторгнеться в межі Лівану, і армія не зможе йому протистояти поодинці", - зазначив він.

Проте сторони розійшлися в думках щодо долі зброї, яка знаходиться в руках шиїтської міліції. Прозахідні фракції, що підтримують прем'єр-міністра Саада Харірі, вимагали поставити цю зброю "під контроль держави". Гострі дебати змусили президента перервати засідання і призначити новий раунд діалогу на 15 квітня.

Політична напруженість в країні помітно посилилася після проведення в Дамаску в лютому тристоронньої зустрічі між президентами Сирії та Ірану за участю вождя "Хезболлах" шейха Хасана Насрулли. Прем'єр-міністр Саад Харірі заявив, що Ліван "не стане більше ареною для протистояння регіональних сил".

Він вказав також на необхідність участі в загальнонаціональному діалозі представника Ліги арабських держав (ЛАД), враховуючи, що "захист Лівану це не тільки ліванська, а й арабська справа". Однак опозиційні кола виступили проти присутності генсека ЛАД Амра Муси в Баабді.

Тим часом західні дипломатичні джерела повідомили, що Ізраїль під тиском США звузив масштаби військових навчань біля кордонів Лівану і Сирії. Вашингтонським емісарам вдалося вмовити ізраїльський генштаб "не йти на крок, який може серйозно посилити напруженість на Близькому Сході".

На їхню думку, потужна демонстрація сили "викличе враження, що Ізраїль готується до війни". Міністр оборони Ехуд Барак заявив, що Ізраїль "не прагне до конфронтації на своїх північних кордонах". Але при цьому він попередив ліванський уряд "про відповідальність за будь-яку збройну вилазку "Хезболлах".

Читайте також:

Армія "Хезболли" приведена до повної бойової готовності

Ліванська армія обстріляла ізраїльські винищувачі

Ізраїль заявив про ракетний обстріл з боку Лівану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: