Ліванська армія воює з ісламістами

Армійські підрозділи Лівану відновили бойові дії проти бойовиків екстремістського угрупування "Фатх ель-Іслам".

Армійські підрозділи Лівану в неділю відновили бойові дії проти бойовиків екстремістського угрупування "Фатх ель-Іслам", біженців, що обороняються в палестинському таборі "Нахр-аль-Барид", повідомляє агенція Associated Press. За даними армійського джерела, ліквідовано 20 бойовиків, у ході операції загинуло двоє військовиків. Натомість телеканал "Аль-Джазіра” повідомляє про вбивство від 30 до 40 бойовиків.

Цього тижня територію табору покинули всі цивільні особи - в основному члени сімей бойовиків угрупування. Військово-повітряні сили Лівану неодноразово обстрілювали позиції бойовиків.

Джерело завірило, що ліванські військовики готові знищити табір у разі, якщо бойовики не складуть зброю. Раніше їх зупиняла тільки присутність у таборі цивільних осіб, зокрема жінок і дітей. В армійських кругах подейкували навіть про плани залити підземні притулки соляркою та спалити бойовиків. Ісламісти розуміли приреченість свого становища і змушені були втекти. 

Нині ліванська армія веде на півночі країни пошук лідера екстремістського угрупування "ФАТХ-ель-іслам" Шакера аль-Абсі, що втік із табору, повідомляють "РИА Новости” з посиланням на телеканал "Аль-Джазіра". Армійські підрозділи перевіряють околиці табору. На всіх шляхах, зокрема тих, що ведуть на південь країни, шукають утікача.

Незважаючи на те, що територію табору та прилеглі до нього райони блокувала ліванська армія, ряду членів угрупування, зокрема її лідерові Шакеру аль-Абсі вдалося втекти з "Нахр-ель-Барид", повідомляє "Аль-Джазіра" з посиланням на армійські джерела. 

Палестинські біженці в Лівані
news.yahoo.com
Нині табір біженців покинули всі жінки та діти, тож ліванську армію ніщо не стримує.
Сьогоднішня спроба прориву бойовиків - найбільша за всі три з половиною місяці їхнього протистояння з армією. Згідно з даними ліванських джерел, кільскість ісламістів, що продовжувала чинити опір в "Нахр-ель-Барид", складала близько 70. Їх затисли на невеликій ділянці табору, і вони були змушені переховуватися в підземних сховищах, побудованих для колишнього голови ООП Ясира Арафата ще на початку 80-х років минулого століття.

Судячи з кількості поранених і узятих в полон бойовиків, а також із того, що серед тих, хто вирвався з оточення, був лідер угрупування, можна припустити, що спробу вибратися з табору зробили якщо не всі, то велика частина ісламістів. Це може означати, що операція з ліквідації "ФАТХ-ель-іслам" наближається до свого завершення.

За час збройного протистояння з "Фатх ель-Іслам" загинули щонайменше 145 ліванських вояків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: