Лівія може почати дробитися: одна з провінцій зажадала автономії

Лівія може почати дробитися: одна з провінцій зажадала автономії

Влада Лівії пригрозила застосувати силу для збереження єдності країни

В Бенгазі пройшли збори делегатів з усієї східної Лівії (Кіренаїки). Вони прийшли до загальної думки, що центральний уряд нехтує їх потребами.

Один з лівійських регіонів, Кіренаїка, вимагає для себе автономії. Офіційний Тріполі у гніві, пишуть західні ЗМІ.

Як повідомляється, 6 березня в місті Бенгазі пройшли збори, в роботі яких взяли участь близько трьох тисяч делегатів з усієї східної Лівії (Кіренаїки). Вони прийшли до загальної думки, що центральний уряд нехтує їх потребами і зажадали незалежності.

Делегати наголосили, що життя на сході країни гірше і бідніше, ніж в Тріполі, хоча більша частина лівійської нафти видобувається саме у них. Вони також наголосили, що федеративний устрій не є новим для Лівії. З 1951 по 1963 рік країна була федеративною монархією і офіційно складалася з трьох автономних регіонів - Кіренаїки, Тріполітанії і Феззана. Унітарною Лівія стала тільки після перевороту, в результаті якого до влади прийшов Муаммар Каддафі.

У свою чергу керівник Національної перехідної ради Лівії Мустафа Абдель Джаліл пригрозив застосувати силу для збереження єдності країни.

"Ми не готові ділити Лівію", - сказав глава НПР і закликав жителів сходу країни до діалогу про майбутній устрій Лівії. Джаліл також додав, що серед їхніх лідерів є люди, які співпрацювали з режимом Муаммара Каддафі, які мріють про дестабілізацію ситуації.

Глава НПР зазначив, що сепаратистські настрої розпалюють і представники деяких арабських країн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація