Лівія попросила ООН про перемир'я

Після зустрічі з представником ООН, голова уряду Лівії повідомив про готовність оголосити перемир'я в обмін на припинення ударів НАТО.

Глава уряду Лівії заявив про готовність оголосити перемир'я в обмін на негайне припинення ударів НАТО.

Про це Багдаді Алі аль-Махмуді заявив після зустрічі з представником ООН, який відвідав Тріполі 15 травня.

За даними ЗМІ, що посилається на слова заступника міністра закордонних справ Лівії Халіда Каїм, лівійська влада попросила ООН надіслати в країну спостерігачів. Каїм також розповів, що лівійські офіційні особи передали посланнику ООН листи для членів Радбезу, в яких описувалися "провокації НАТО".

Каїм висловився і з приводу можливої ​​видачі Міжнародним кримінальним судом (МУС) ООН ордерів на арешт лівійських лідерів за підозрою в скоєнні військових злочинів. За словами лівійського заступника міністра закордонних справ, його країна проігнорує ці ордери, оскільки Лівія не підписувалася під угодою про створення МКС.

За заявою лівійської влади, метою представника ООН Абделіли аль-Хатіба було добитися припинення вогню між урядовими військами і повстанцями. Візит тривав кілька годин.

Лівійська влада заявляла про готовність до перемир'я і раніше. Також вже говорилося і про можливість прийняти міжнародних спостерігачів. Лівійський лідер Муаммар Каддафі закликав НАТО до переговорів у телезверненні в ніч на 30 квітня. До цього офіційний Тріполі кілька разів оголошував про одностороннє припинення вогню, проте щоразу бойові дії проти повстанців поновлювалися з новою силою.

НАТО продовжує бомбардування військових об'єктів у Лівії у відповідності з резолюцією Ради безпеки ООН від 17 березня 2011 року. Резолюція дозволяє застосовувати силу для захисту цивільного населення. Однак лівійська влада стверджує, що Північноатлантичний альянс вийшов далеко за рамки цієї резолюції та завдає ударів не тільки по військових об'єктах.

Читайте також:

США назвали лівійських повстанців законним урядом Лівії

Влада Лівії спростувала чутки про поранення Каддафі: на ньому немає ні подряпини

Лівійські опозиціонери представили свій план у Вашингтоні

Влада Лівії спростувала чутки про поранення Каддафі: на ньому немає ні подряпини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: