Лівія зацікавилася скандальним українським заводом

За словами Тимошенко, сьогодні Лівія є фактично воротами в Африку, і такого роду співпраця дуже перспективна для України.

Лівія зацікавлена взяти участь у приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ), а також у будівництві нафтопереробного заводу (НПЗ) в Україні.

Про це заявив секретар Вищого народного комітету Лівії (прем`єр-міністр) Аль-Багдаді Алі Аль-Махмуді сьогодні на спільній прес-конференції з прем`єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Він зазначив, що рішення про участь у приватизації Одеського припортового заводу Лівія ухвалить після детального вивчення економічних аспектів цього питання.

А щодо будівництва нафтопереробного заводу, яке Україна запропонувала реалізувати Лівії в Одесі, то вже найближчим часом в Україну прибуде група лівійських експертів для економічної оцінки цього проекту.

Крім того, Лівія планує відкрити в Україні інвестиційний офіс, який займатиметься вивченням чи підготовкою інвестпроектів у всіх сферах співпраці, зокрема в авіаційній сфері й у сфері сільського господарства.

Під час зустрічі сторони домовилися вивчити можливість співпраці в сільському господарстві, зокрема, щодо вирощуванню зернових в Україні для Лівії з можливістю їх експорту в країни Африки. Також у планах продаж Лівії літаків і спільна робота над організацією постачання українських літаків в інші країни Африки.

За словами Тимошенко, сьогодні Лівія є фактично воротами в Африку, і такого роду співпраця дуже перспективна для України.

Нагадаємо, сьогодні під час офіційного візиту українського прем`єра до Лівії Тимошенко запропонувала лівійським інвесторам взяти участь у приватизації Одеського припортового заводу. Прем`єр-міністр зазначила, що для лівійських інвесторів участь у приватизації ОПЗ буде додатковою можливістю виходу на європейські ринки.

Також прем`єр запропонувала лівійській стороні побудувати в Україні комплекс з виробництва, зберігання та транспортування до 4 млн тонн зерна, для якого вже підготовлено відповідний проект. Цей напрям, на думку прем`єр-міністра, може бути пріоритетним в українсько-лівійському економічному співробітництві. Третім важливим напрямом співпраці між обома країнами Тимошенко назвала авіабудівництво, що дасть змогу освоювати ринки в африканських країнах і країнах арабського світу. Прем`єр зазначила, що цей ринок є надзвичайно високорентабельним, і додала, що хотіла б, щоб обидві країни були партнерами в цій сфері.

Читайте також:

Тимошенко пропонує Лівії скандальний український завод

Ющенко зняв заборону на продаж ОПЗ

ОПЗ заборонили приватизувати

Через "газову війну" зупинено Одеський припортовий завод

ВідеоЛівія зацікавилася ОПЗ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: