Лівійська опозиція: ми нікого не просимо прийти і поміняти політичний режим

Лівійська опозиція розробила власний план переходу Лівії до демократичного суспільства.

29 березня прес-секретар створеної лівійськими повстанцями перехідної Національної ради Махмуд Шаммам повідомив, що опозиція розробила власний план переходу Лівії до демократичного суспільства.

По словах Шаммама, його колеги сподіваються, що процес переходу влади буде політичним, а не військовим. "Саме тому ми тут, обговорюємо це з урядами інших країн... але ми не дозволимо Каддафі або його послідовникам бути учасниками цього процесу", - сказав Шаммам на прес-конференції у Лондоні, де для обговорення ситуації у Лівії зібралися представники 40 країн і організацій.

У свою чергу Гума Ель-Гаматі, британський координатор співпраці з Національною радою, зазначив, що повстанці нікого не просять "прийти і змінити політичний режим" у Лівії. "Це завдання самого лівійського народу. Ми просимо лише захистити наше населення від геноциду", - сказав Ель-Гаматі.

Зазначимо, що представлена на конференції у Лондоні опозиціонерами з Бенгазі заява називається Погляд на демократичну Лівію. Вона включає вісім положень плану, за яким має намір діяти опозиція. У першу чергу Національна рада збирається розробити нову конституцію, яка відображатиме створення демократичних політичних, юридичних, судових і цивільних інститутів у лівійському суспільстві і закріпить цивільні права і розподіл влади.

Опозиція також має намір боротися за політичний і інтелектуальний плюралізм і мирний перехід влади у Лівії, і спиратися при цьому на силу, яку "країна черпає зі своєї релігійності".

Національна рада також має намір змінити економічну структуру лівійського суспільства, при якій "ресурси країни працюватимуть на її народ". "Ми пережили... 40 років тиранії, ми втратили золотий шанс розвинути нашу країну і використовувати свої ресурси, але зараз, коли, ми сподіваємося, Каддафі піде, шанс знову з'явиться", - зазначив Шаммам.

Агентство Reuters повідомило із посиланням на представника американської адміністрації, що США вже призначили свого представника при опозиційній Національній раді Лівії, сформованій бунтівниками у Бенгазі. У це місто буде направлений досвідчений дипломат Кріс Стівенс, повідомив співрозмовник агентства.

Рішення направити до Бенгазі свого посла прийняла також Франція. Як повідомляє агентство із посиланням на дипломатичне джерело, французький дипломат - Антуан Сіван - вже прибув до Лівії. До його завдання увійде встановлення контактів з силами опору безпосередньо на місці.

На сьогоднішній конференції прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що міжнародне співтовариство має зробити три основні кроки, аби допомогти Лівії.

"По-перше, ми повинні підтвердити нашу прихильність резолюціям РБ ООН 1970 і 1973, і створити широкий альянс для їх виконання. По-друге, ми повинні забезпечити доставку гуманітарної допомоги туди, де вона необхідна, включаючи тільки що звільнені міста. По-третє, ми повинні допомогти лівійському народові спланувати його майбутнє після закінчення конфлікту", - сказав британський прем'єр.

Він додав, що провідну роль у майбутньому політичному устрої країни має відігравати Перехідна національна рада, яка зможе стати об'єднуючою силою для лівійців.

За його словами, політичне перевлаштування Лівії - це найважливіший елемент процесу, який відбудеться відразу за виконанням резолюції РБ ООН, гуманітарної допомоги і економічного відновлення.

17 березня Радбез ООН оголосив про створення над Лівією зони вільної від польотів для того, щоб запобігти бомбардуванню зайнятих опозицією міст і врятувати від загибелі місцевих жителів. Документ також передбачає можливі бойові дії без застосування наземних сил.

19 березня коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади і Італії - почала завдавати ракетні удари по території Лівії. В результаті ударів була виведена з ладу система ППО країни, а також інші військові об'єкти. Операція міжнародної коаліції отримала назву "Одіссея. Світанок".

Все про військову операцію в Лівії читайте тут.

Читайте також:

Каддафі закликав "варварів" припинити бомбардування

НАТО запевнило, що наземної операції у Лівії не буде

Лівійські повстанці захопили рідне місто Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: