Лівійська опозиція створила перехідний уряд

Лівійські повстанці створили свій виконавчий орган і призначили його главою Махмуда Джібріля. Вони збираються "звільнити" Тріполі.

Опозиційна Національна перехідна рада Лівії (НПР), яка базується в Бенгазі, проголосила створення першого органу виконавчої влади - тимчасового уряду країни.

Прем'єр-міністром Рада призначила Махмуда Джібріля - спеціального посланця Ради, який представляв її інтереси на міжнародній арені.

Представник НПР Нісан Гураном пояснив, що Рада продовжить виконувати свої функції як орган законодавчої влади, однак територіям, які перебувають під контролем повстанців, потрібна виконавча влада, здатна управляти Бенгазі і околицями.

За словами Гуранома, країна стикається з безліччю проблем, вирішувати які і буде новий кабінет міністрів. При цьому він підкреслив, що мова не йде про розподіл країни, оскільки столицею Лівії повстанці вважають і будуть вважати Тріполі.

"Нам треба звільнити столицю і західну частину країни", - додав представник Ради.

Реакції з Тріполі на ці новини поки не було. Раніше офіційні лівійська влада оголосила нагороду за голову керівника НПР - Мустафи Абдель Джаліля.

Полковник Муаммар Каддафі неодноразово називав людей, які створюють в Бенгазі паралельні органи влади, "шпигунами й зрадниками". Водночас Євросоюз визнав лівійську опозицію законною владою в країні.

У Лівії триває операція міжнародної коаліції "Одісея. Світанок". Нагадаємо, США, Великобританія, Франція, Італія, Канада, Іспанія, Бельгія, Данія, Нідерланди почали бомбардування військ та ППО Муаммара Каддафі з метою змусити його припинити збройне протистояння з повстанцями.

Більше про події в Лівії читайте тут.

Читайте також:

Західна авіація розбомбила війська Каддафі, які атакували повстанців

Каддафі закликав створити "ісламську коаліцію" для війни із Заходом

Євросоюз визнав лівійську опозицію законною владою в країні


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: