Лівійські повстанці розпочали масштабний наступ

Взяття міста Каліш відкриє повстанцям дорогу на велике (за місцевими мірками) місто Гарьян, через яке проходить шосе, що з'єднує південь Лівії з її столицею.

Лівійські повстанці, які діють у Західних Горах, розгорнули широкомасштабний наступ на схід цього регіону, розташованого на південь від Тріполі.

Наступ ведеться в напрямку містечка Каліш, розташованого в передгір'ях на південний схід від позицій повстанців. За словами їхніх командирів, операція спланована у взаємодії з НАТО, літаки альянсу кружляють над місцем боїв, але поки ударів не завдають.

Разом з тим, навіть у навколишніх горах Каліш чутна інтенсивна артилерійська канонада і звуки стрілянини з автоматичної зброї.

Керівники повстанців вважають, що в районі Каліша їм протистоять близько тисячі бійців урядової армії.

Взяття цього міста відкриє повстанцям дорогу на велике (за місцевими мірками) місто Гарьян, через яке проходить шосе, що з'єднує південь Лівії з її столицею. Взяття цього населеного пункту, в якому знаходиться важлива база постачання урядових військ, є стратегічною метою наступу.

У тому випадку, якщо Гарьян буде взято, весь регіон Західні Гори опиниться під контролем повстанців, після чого вони зможуть спробувати висунутися на північ - до Тріполі.

Раніше присутність урядових військ на правому фланзі наступаючих повстанців призвела до провалу їх наступу на столицю - атака на місто Бір аль-Ганам, розташоване на рівнині на північ від гірського ланцюга, була відбита.

Тим не менш, берберські племена, що становлять кістяк повстанської армії в Західних Горах, в останні тижні діють набагато успішніше за своїх соратників-городян на сході Лівії і в Місураті. Завдяки знанню місцевості і військовим традиціям вони поступово розширюють зону свого контролю на південь від Тріполі.

Читайте також:

Всупереч чуткам про відхід від влади Каддафі завдав потужного удару по Місураті

Після падіння режиму Каддафі НАТО віддасть Лівію ООН

Син Каддафі заявив, що на його батька полюють закинуті до Лівії диверсанти

Каддафі готовий перенести військові дії в Європу

ВідеоЛівійські повстанці захопили стратегічно важливе місто

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: