Лівійські повстанці захопили місто на захід від Тріполі

За словами заколотників, в ході боїв за Сурмай десять повстанців були вбиті, ще 34 отримали поранення.

Лівійські повстанці захопили прибережне місто Сурмай у 70 км від Тріполі. Про це 14 серпня повідомив представник заколотників.

Співрозмовник заявив, що в даний час місто повністю контролюється опозицією. За його словами, в ході боїв за Сурмай десять повстанців були вбиті, ще 34 отримали поранення.

Раніше в неділю, 14 серпня, повстанці підняли свій прапор над стратегічно важливим містом Аль-Завія в 47 км на захід від лівійської столиці. Тим не менш, у місті залишаються прихильники лівійського лідера Муаммара Каддафі. Вони зберегли під своїм контролем нафтопереробний завод на околиці Аль-Завії. Один з повстанців заявив, що це єдиний подібний завод на заході Лівії, який не припинив роботу через бойові дій.

Тим часом вже добу тривають сутички урядових військ і повстанців на кордоні Лівії з Тунісом. Прес-секретар режиму Каддафі Муса Ібрагім заявив, що іноземцям заборонили проїзд по автомобільній трасі, що пролягає в цих місцях, "щоб уберегти їх від куль".

На південь від Тріполі йдуть бої за місто Гарьян. Бунтівники стверджують, що контролюють 70% території міста. Муса Ібрагім цю інформацію спростував.

Як зазначається, у разі захоплення Гарьяна повстанцями Тріполі - оплот сил Каддафі - виявиться в оточенні військ противника.

При цьому варто звернути увагу на те, що перевірити достовірність заяв обох сторін про свої успіхи не представляється можливим: вони не допускають іноземних журналістів до районів бойових дій.

Нагадаємо, громадянська війна в Лівії почалася з акцій протесту проти режиму Каддафі в лютому 2011 року. За цей час жертвами конфлікту стали вже кілька тисяч чоловік.

Читайте також:

У Лівії вбили командувача військами повстанців

У Лівії ввели смертну кару за користування супутниковами телефонами

85 жителів лівійського села загинули через бомбардування НАТО

Лівійське ТБ показало сина Каддафі, якого повстанці оголосили убитим

Лівійські повстанці відправили свій уряд у відставку

ВідеоЛівійські повстанці захопили місто на захід від Тріполі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: