Лівійські повстанці захопили підземні бункери Каддафі зі складами зброї

Лівійські повстанці відбили у армії Муаммара Каддафі великий комплекс підземних бункерів зі зброєю, в якому були знайдені ракети, кулемети, інше озброєння і боєприпаси.

Лівійські повстанці відбили у сил, вірних Муаммару Каддафі, великий комплекс підземних бункерів зі зброєю.

Повстанці заявили, що поблизу від складів, розташованих на заході країни, не залишилося більше солдатів, вірних полковнику Каддафі. Сили НАТО атакували ці бункери кілька днів тому.

Водночас, генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду закликав прихильників Каддафі допомогти заарештувати його.

У цілій мережі бункерів, що знаходяться в пустелі на відстані близько 25 км від розташованого в горах міста Зінтан, були знайдені ракети, кулемети, інше озброєння і боєприпаси.

За словами спостерігачів, захоплення зброї може стати серйозною підмогою для повстанців, які сподіваються, що ця зброя допоможе їм просунутися до Тріполі. Лінія фронту відділена зараз від столиці гірським ланцюгом Нафуза і проходить всього в 50 кілометрах від її передмість.

Сотні повстанців і цивільних осіб приїхали до складів і забирають звідти зброю. "Раз у раз чути крики "Аллаху акбар". Це означає, що їм попалося щось потрібне", - пише ВВС.

Антиурядові сили змогли пробитися до бункерів, незважаючи на інтенсивний ракетний обстріл.

За інформацією від командування повстанців, їм вдалося знищити транспортну колону.

НАТО, в свою чергу, повідомляє, що літаки сил альянсу завдали в понеділок удар по трьом танкам та шести бронетранспортерам в околицях Зінтана.

Водночас, прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо заявив, що саме Лівія має взяти на себе відповідальність за арешт полковника Каддафі, його сина Саїфа Іслама і начальника розвідки Абдули Сенуссі.

"Найближче оточення полковника Каддафі може бути частиною проблеми і піддаватися кримінальному переслідуванню. Але воно може стати частиною рішення, працюючи разом з іншими лівійцями, щоб зупинити злочини", - заяив на прес-конференції в Гаазі, Луїс Морено-Окампо/

Прокурор Міжнародного кримінального суду сказав також, що буде продовжувати розслідування злочинів, які були здійснені в Лівії з лютого, коли почалося повстання. Зокрема, сказав Морено-Окампо, будуть розслідувані звинувачення у зґвалтуваннях.

Читайте також:

НАТО запевняє, що лівійці дякують за удари по Каддафі і пишуть "Thank you"

Гаазький суд видав ордери на арешт Каддафі, його сина і глави розвідки

"Міжнародна амністія" не виявила фактів зґвалтувань жінок військами Каддафі

У Лівію відправили секретну групу для ліквідації Каддафі

"Міжнародна амністія" не виявила фактів зґвалтувань жінок військами Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: