Лівійські повстанці захопили рідне місто Каддафі

Рідне місто лівійського лідера Муаммара Каддафі Сирт перейшло до рук повстанців. В неділю, 27 березня, Сирт бомбили сили міжнародної коаліції.

Лівійські повстанці заявили про взяття Сирта, рідного міста Муаммара Каддафі, вранці в понеділок, 28 березня.

Увечері в неділю стратегічно важливі позиції в Сирті, утримувані силами, лояльними лівійському лідеру, піддалися авіаударам військ коаліції. Повідомлялося, що в місті сталася серія потужних вибухів.

Сирт знаходиться на узбережжі Середземного моря приблизно на однаковій відстані від західного і східного кордонів Лівії. У результаті громадянської війни, що почалася в країні близько місяця тому, повстанці взяли під контроль східну частину Лівії, а прихильники Каддафі утримують західну частину.

Від початку військової інтервенції країн Заходу 19 березня повстанці змогли відвоювати у військ Каддафі стратегічно важливі міста Адждабія і Рас-Лануф. Останнє вважається одним з основних нафтових портів країни.

Західна коаліція, до складу якої входять, в тому числі, Франція, США і Великобританія, виконують резолюцію Радбезу ООН про створення над Лівією зони, закритої для польотів авіації.

Резолюція спрямована на забезпечення безпеки мирних громадян. Згідно з позицією офіційного Тріполі, коаліція завдає ударів по цивільних об'єктах; жертвами бомбардувань, за даними державних ЗМІ Лівії, стає саме мирне населення.

Більше про події в Лівії читайте тут.

Читайте також:

Каддафі запропонував 350 євро за голову кожного повстанця

НАТО взяло командування операцією в Лівії на себе

Каддафі відправлять у заслання

ВідеоЛівійські повстанці захопили рідне місто Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: