Лівійський генерал Хафтар поїхав із Москви без підписання перемир’я. На околицях Триполі знову відновились бої

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Очільник уряду національної згоди Фарадж угоду підписав.

Лівійський генерал та лідер угруповання "Лівійська національна армія" Халіфа Хафтар покинув Москву не підписавши угоду про перемир’я із головою уряду національної згоди Фаїзем Сараджем.

Про це пише ТАСС.

"Спікер Палати представників і головнокомандувач лівійськими арабськими збройними силами покинули російську столицю Москву в напрямку Лівії без підписання з главою неконституційного Уряду національної згоди Фаїзем Сараджем і його делегацією будь-яких угод, які передбачають припинення вогню або виведення військ з районів, зайнятих армією в столиці країни Триполі", - повідомляють підконтрольні Хафтару арабські ЗМІ.

Водночас, сам Сарадж цю угоду підписав. Напередодні очільник МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Хафтар взяв час на роздуми до ранку 14 січня, але "розглядає документ позитивно".

У цей же момент низка лівійських та арабських ЗМІ почали повідомляти про відновлення боїв на околицях Триполі. Зокрема, за даними очевидців, звуки ударів артилерії чутно у південних районах лівійської столиці.

Нагадаємо, у Москві 13 січня очікувалося  підписання угоди про перемир’я між лівійським генералом Халіфом Хафтаром та очільником міжнародного визнаного Уряду національної згоди Фаїзем Сараджем.

У Лівії визнаний ООН уряд і угруповання "Лівійська національна армія" на чолі з Халіфом Хафтаром звинуватили один одного у порушенні перемир’я, що було запропоновано Туреччиною та Росією через бої на околицях столиці Триполі. Туреччина і Росія після домовленостей оголосили, що сторони конфлікту в Лівії дійшли згоди щодо припинення вогню. Це відбулось на тлі наступу сил Хафтара на Сірт і кампанії зі взяття Триполі, що триває вже 9 місяців.

Туреччина, яка нещодавно розмістила сили у Лівії для підтримки уряду, заявила, що зауважила, що всі сторони намагаються дотримуватися режиму припинення вогню і ситуація спокійна за винятком "одного чи двох окремих інцидентів".

Відео Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

Анкара вирішила втрутитися у війну на півночі Африки й силою підтримати адміністрацію Тріполі. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган. Каже, лівійська влада сама попросила направити турецькі війська, аби ті допомогли побороти сили бунтівного генерала Халіфа Хафтара.  

Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

Залиште свій коментар

Вибір редакції