Лівійський лідер Муаммар Каддафі погодився піти

Конфлікт в Лівії уже незабаром може бути залагоджено. За даними джерел, Каддафі готовий піти на пенсію в обмін на гарантії безпеки від НАТО.

Уже найближчим часом у конфлікті в Лівії може настати перелом. Лівійський лідер Муаммар Каддафі погодився залишити владу в обмін на гарантії безпеки.

В НАТО готові піти йому назустріч, пише 5 липня видання "КоммерсантЪ" з посиланням на власні джерела в російському керівництві.

Серед країн, готових надати Каддафі такі гарантії, називається, зокрема, Франція. Щоб покласти край тривалому конфлікту, французи готові не тільки розморозити рахунки сім'ї полковника, а й врятувати його від Гаагського трибуналу, який раніше видав міжнародний ордер на арешт Каддафі.

"Полковник посилає сигнали про те, що він готовий залишити владу в обмін на гарантії безпеки. І такі гарантії йому готові надати", - розповіло виданню високопоставлене джерело в російському керівництві.

За його даними, наразі обговорюється питання про те, щоб лівійський лідер зміг залишитися на батьківщині.

"Протистояння в Лівії тягнеться вже кілька місяців, а виходу з глухого кута не видно. Це змушує країни-члени НАТО хапатися за будь-яку можливість гідно вийти з конфлікту, і в цьому сенсі добровільне зречення Каддафі – прийнятне рішення", - пояснив аналітик лондонського Royal United Services Institute, експерт по Близькому Сходу Шашанкі Йоші.

"Залишалося відкритим питання, що вважатиме за краще сам полковник: бути вбитим в горах або піти на пенсію? Якщо з його боку є готовність до переговорів, то справа лише за повстанцями", - додав експерт.

Лівійська опозиція, судячи з усього, теж усвідомила, що військовим шляхом - навіть за підтримки альянсу - примусити полковника скласти зброю їм не під силу.

Напередодні глава опозиційної Національної перехідної ради Мустафа Абдель Джаліль заявив, що повстанці не заперечують проти того, щоб полковник провів залишок днів у Лівії.

"Як мирне рішення ми запропонували Каддафі піти у відставку і демобілізувати всіх його солдатів. Тоді він може вирішувати, залишитися йому в Лівії або залишити країну", - повідомив опозиціонер.

При цьому він підкреслив, що, якщо лідер Джамахірії після відставки залишиться на батьківщині, то він перебуватиме під постійним наглядом.

Поки що незрозуміло, чи погодиться Муаммар Каддафі на такі умови.

За даними ЗМІ, лівійський лідер наполягає, що у виборах, які відбудуться після його відставки, має взяти участь його син Сейф аль-Іслам. На цю умову, зі свого боку, може не погодитися опозиція.

Необхідність мирного врегулювання ситуації в Лівії вперше була озвучена в травні 2011 року на саміті "Великої вісімки" у Франції. Незабаром країни організації звернулися до Росії з проханням виступити посередником на переговорах між офіційним Тріполі і бунтівним урядом в Бенгазі. Головною перешкодою на шляху досягнення компромісу залишалася доля Муаммара Каддафі.

Читайте також:

Повстанці дозволили Каддафі залишитися в Лівії

Каддафі готовий перенести військові дії в Європу

Міжнародний суд: Каддафі віддавав накази ґвалтувати жінок

НАТО запевняє, що лівійці дякують за удари по Каддафі і пишуть "Thank you"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: