Лівійській владі ООН висуне звинувачення у злочинах проти людяності

ООН створить комісію для розслідування злочинів проти людяності в Лівії.

Рада з прав людини (РПЛ) ООН в ході минулого спеціального засідання ухвалила резолюцію щодо Лівії. Як повідомляється на сайті правозахисної організації Human Rights Watch, згідно з документом прийнято рішення створити незалежну міжнародну комісію для розслідування серйозних порушень прав людини, допущених в ході збройного протистояння лівійської влади і опозиції.

У резолюції підкреслюється, що випадки застосування зброї проти цивільних осіб можуть бути кваліфіковані як злочини проти людяності і що особи, відповідальні за ці дії, повинні бути притягнуті до відповідальності.

Крім того, РПЛ рекомендував Генеральній Асамблеї ООН призупинити членство Лівії в раді.

Представник Human Rights Watch Пеггі Хікс, коментуючи рішення Ради з прав людини ООН, підкреслила, що країни, які засудили насильство в Лівії, тепер зобов'язані на ділі вжити заходів по відношенню до Муаммару Каддафі і його прихильників.

Як повідомляє Agence France-Presse, раніше 25 лютого представник Лівії в ООН Мохаммед Шалгам відрікся від лівійського керівництва. Дипломат звернувся до Ради безпеки ООН із закликом втрутитися в розпочату в Лівії громадянську війну і зупинити кровопролиття.

Між тим, Reuters повідомляє в своєму мікроблозі, що син лівійського лідера Саїф Аль-Іслам Каддафі заявив про можливість мирного врегулювання. За його словами, армія відступила, а певні дії щодо мирного вирішення конфлікту очікуються 26 лютого.

Раніше, 25 лютого сам Муаммар Каддафі виступив на площі в центрі Тріполі і заявив, що роздасть зброю своїм прихильникам, щоб вони могли захищати країну.

21 лютого Саїф аль-Іслам Каддафі заявив, що почато розслідування причин загибелі лівійців під час заворушень. За його словами, розслідуванням буде займатися спеціальна комісія, що складається з лівійських та іноземних правозахисників.

Масові виступи проти чинного лівійського режиму почалися в країні в середині лютого. Проти демонстрантів була спрямована армія, почалися зіткнення, згодом переросли у громадянську війну. В даний час Лівія фактично розділена на дві частини, одну з яких контролюють прихильники Каддафі, а другу - його противники.

Число загиблих за час зіткнень оцінюється у дві тисячі осіб.

Про готовність ввести санкції проти Лівії оголосили Євросоюз і США.

Повідомлялося, що один з синів Каддафі - Саїф аль-Араб - перейшов на бік опозиції. Офіційно ці дані не підтверджені. Також відомо, що голова військової розвідки по східному регіону Лівії перейшов на бік опозиції. Про це повідомляє euronews з посиланням на британську радіокомпанію ВВС. За повідомленнями радіокомпанії, голова військової розвідки по східному регіону Лівії зараз знаходиться в другому за значенням місті країни - Бенгазі.

Читайте також:

США вводять санкції проти уряду Муамара Каддафі

Поки Каддафі виступав по ТБ, в Бенгазі розграбували та спалили його палац

Революція у Лівії почалась із сайту знайомств: "коханці" обмінювалися закодованими листами

Син Каддафі розповів про плани своєї сім'ї: "жити і померти в Лівії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: