Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Терористи ETA оголосили про саморозпуск. Влада Іспанії вимагає покарання басків за злочини

Басконія була останньою гарячою точкою у Західній Європі.

Терористична організація ETA, яка виступала за незалежність Країни Басків від Іспанії, офіційно припинила існувати.

Про це повідомляє AFP.

Регіональний лідер іспанської Країни Басків Ініго Урколу сподівається, що кінець ETA буде ефективним та остаточним. "ЕТА ніколи не мала б існувати. Це кінець 60-річної темної глави в історії Іспанії",- сказав чиновник.

Незважаючи на заяву про саморозпуск ETA, прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявляє, що злочини угрупування не залишаться безкарними і країна надалі буде із ними боротися. "Незалежно від того, що робить ЕТА, немає жодної можливості залишити безкарними їхні злочини. ЕТА може оголосити про своє зникнення, але її злочини не зникають", - сказав прем'єр.

Деякі жертви ETA теж неоднозначно сприйняли заяву про саморозпуск. Вони говорять, що сепаратистська група повинна, перш за все, засудити свою історію насильства і розкрити деталі понад 350 злочинів, обставини яких продовжують бути нез'ясованими. "Це завершення діяльності відбувається нестерпно пізно і в якнайгіршому вигляді", - сказав Associated Press Гарсія, батько якого був представником іспанської державної телекомпанії у Басконії, якого викрали та вбили бойовики організації. Його вбивць не знайдено дотепер.

Жертви та історики наголошують, що ЕТА була терористичною групою, яка продовжувала вбивати людей навіть наприкінці 1970-х років, вже після того, як режим Франсіско Франко у Іспанії закінчився. "ЕТА ніколи не хотіла виховувати будь-яку демократію чи свободу, вона хотіла її закінчити", - сказав філософ басків Фернандо Саатер.

Незважаючи на закінчення силового протистояння, багато місцевих жителів і надалі прагнуть незалежності. Зокрема, коаліція сепаратистів ЕH Bildu отримала 21% голосів на регіональних виборах 2016 року і стала другою за кількість місць у регіональному парламенті.

Зазначимо, що ETA створили ліворадикальні студенти Мадриду у 1959 році під час фашистської диктатури Франсіско Франко. Метою створення групи було проголошення незалежної Країни Басків у північній частині Іспанії та у південно-західній частині Франції. Для досягнення цілі угрупування застосовувало крадіжки та вбивства, у яких загинуло щонайменше 829 осіб. Після арешту керівників групи у 2011 році, угруповання ETA оголосило про припинення вогню, а торік його члени почали здавати зброю.

Залиште свій коментар

Вибір редакції