Лондон відстояв фунт і милю

Європейська комісія відмовилася від спроб заборонити у Великобританії використання традиційної системи міри і ваги.

Європейська комісія відмовилася від спроб заборонити у Великобританії використання традиційної системи міри і ваги - фунта, пінти, унції і милі, передає ВВС News.

Єврокомісар з питань індустрії Гюнтер Фехойнен визнав, що спроба перевести Великобританію на загальноприйняту в Європі метричну систему вимірювання викликала різку незадоволеність населення і значно знижує популярність ЄС серед британців.

Як очікується, рішення питання про майбутнє використання тієї або іншої системи міри і ваги буде віддано безпосередньо в руки британського уряду. Тим часом раніше ЄС вимагало безумовної відмови від старої, так званої, "імперської" системи вимірювання.

Зокрема передбачалося введення крайнього терміну, до настання якого використання старих вимірювань повинне було бути припинене. Це припускало, наприклад, що всі дорожні покажчики в милях повинні були бути замінені на кілометрові.

Крім того, продавці піддавалися судовому переслідуванню, якщо вказували кількість товару в старих одиницях вимірювання. У 2001 році бакалійник Стів Тоберн був засуджений і позбавлений своєї ваги, на якій він зважив покупцеві фунт бананів.

У відповідь Тоберн організував рух проти введення метричної системи у Великобританії. Члени руху рахують нинішнє рішення ЄС піти на відступ простим затуманюванням мізків.

За словами голови Асоціації в захист традиційної системи міри і ваги Джона Гарднера, Еврокомісія погодилося використовувати "імперську" систему лише як доповнення. Основними як і раніше повинні залишатися кілограми і метри. Використовувати тільки фунти або унції - незаконно.

Зі свого боку, представники британської Асоціації метричної системи міри і ваги заявили, що жалкують про рішення ЄС зберегти стару систему заходів. Проте вони вважають, що перехід на метричну систему вже не зупинити. Багато супермаркетів вже відмовилися від використання застарілої "імперської" системи і тенденція буде зростати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: