Луговий нікуди не поїде з Росії

Російський підприємець Андрій Луговий, якого Велика Британія звинувачує у вбивстві Олександра Литвиненка, не має наміру виїздити з Росії й боїться за своє життя.


Російський підприємець Андрій Луговий, якого Велика Британія звинувачує у вбивстві екс-співробітника ФСБ РФ Олександра Литвиненка, заявив, що не має наміру виїздити за межі Росії.

”Я не маю наміру виїздити, тому що, наскільки я знаю, мене оголошено до міжнародного розшуку", - сказав у п'ятницю Луговий у прямому ефірі радіостанції "Ехо Москви".

За словами підприємця, його спосіб життя змінився через "справу Литвиненка", проте він не стурбований цим.

”Я й раніше багато подорожував Росією, і зараз продовжую це робити. Я люблю бути на природі, жити в наметах. Британія трохи більша за Московську область, тому якби я жив на території Британії й опинився б у такій ситуації, я був би розчарований", - каже Луговий.

Російський підприємець стверджує, що готовий з'явитися перед російським судом. "У листі російської прокуратури до Британії, де відмовлено в моїй екстрадиції, написано, що (в РФ) готові розглянути питання про суд на території Росії. Хай надішлють докази, в серйозності яких я не впевнений. Доказів і доказів прямих немає жодних", - сказав Луговий. 

За його словами, до Великої Британії його ніхто не запрошував, аби з'явитися перед британським судом. "Мене туди ніхто не запрошував", - пояснив Луговий. 

Андрій Луговий
Архів
Андрій Луговий заявляє про спокійне ставлення до неможливості виїхати з Росії: вона, мовляв, велика, одна Московська область завбільшки з цілу Британію.

При цьому він зауважив, що "заяви британської прокуратури про те, що Росія не співпрацює - цинічна й зухвала брехня".

Луговий не проти, аби під час зустрічі з британськими слідчими його перевірили за допомогою детектора брехні.

”Щодо "Поліграфа" я можу сказати так: ми активно використовуємо "Поліграф" у своїй діяльності, і в мене є можливість оцінити, наскільки він об'єктивний. Я сумніваюся в його ефективності, але готовий зустрітися з британськими слідчими й перевірятися на "Поліграфі", - сказав Луговий.

Російський підприємець також заявив, що побоюється за своє життя.

”Охороною я користуюся, але як їздив з однією людиною, так і їжджу. Я побоююся за своє життя. У цій ситуації, що б зі мною ні відбулося, це може використовувати хтось у своїх інтересах", - сказав він в ефірі радіостанції "Ехо Москви". 

Картина, що зображує Олександра Литвиненка
news.yahoo.com
Дипломатичний конфлікт між Сполученим Королівством і Росією через убивство Олександра Литвиненка набирає обертів.

Велика Британія звинувачує Лугового у вбивстві Литвиненка, який помер у Лондоні в листопаді 2006 року. За даними фахівців британського Агентства з охорони здоров'я, в тілі екс-співробітника ФСБ було знайдено радіоактивний полоній-210. Проте офіційного висновку про причини смерті й результати розкриття влада Британії не оприлюднила, хоча розтин тіла було проведено 1 грудня 2006 року. Сам Луговий категорично відкидає висунуті на його адресу звинувачення, називаючи їх політично мотивованими.

Генпрокуратура РФ після отримання з Великої Британії запиту про екстрадицію Лугового відмовилася його видавати, пояснюючи це тим, що російська конституція забороняє видачу громадян Росії іноземним державам, і запропонувала віддати Лугового під суд у Росії, якщо російській стороні передадуть достатні докази у справі.

Після офіційної відмови Москви видати Лондону російського підприємця стосунки між Росією й Великою Британією загострилися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: