Луговий помирився з "Комерсантом"

Судовий позов бізнесмена Лугового до російського видання "Комерсант" завершився мировою угодою двох сторін.

Бізнесмен Андрій Луговий і російська газета "Комерсант" уклали мирову угоду за позовом підприємця до видання про захист честі та гідності, а також про компенсацію в 20 мільйонів рублів.

Про це повідомив кореспондент агентства "РИА Новости".

Приводом для судового позову стала стаття "Бориса Березовського зарахували до шпигунів", яка була опублікована в "Комерсанті" 9 липня 2007 року. На думку адвоката позивача, в публікації містяться відомості, що не відповідають дійсності, ганьблять честь, гідність і ділову репутацію Лугового. 

У зв'язку з цим позивачі зажадали спростувати опубліковану інформацію та стягнути з газети 20 мільйонів рублів, які Луговий планував відправити на доброчинність. 

Керівник юридичної служби ВД "Комерсант" Георгій Іванов заявив "РИА Новости", що видавничий будинок "повністю задоволений укладеною світовою угодою". "Я думаю, що Луговий теж задоволений цією угодою. Абсолютно обопільна угода", - сказав співрозмовник агентства. 

Як пояснив Луговий, гроші буде направлено до Солнцевського центру соціальної допомоги сім'ї та дітям в Курській області. "Такої домовленості ми досягли в рамках мирової угоди", - сказав Луговий. 

Згідно угоді, у четвер газета зобов'язана опублікувати спростування статті "Бориса Березовського зарахували до шпигунів". За словами Лугового, відповідачі визнали, що газета допустила невмисну помилку, яка сприяла створенню його негативного образу, а також завдала шкоди його діловій репутації. 

У свою чергу адвокат газети "Комерсант" заявив, що вважає мирову угода з Луговою "цілком адекватною".
"На добродійність не шкода витратити ніяких грошей, тому ми не вважаємо суму в мільйон рублів безпрецедентною", - сказав юрист. 

В основу позову було покладено фразу зі статті видання: "Після того, як королівська прокуратура Великобританії заочно звинуватила його у вбивстві Литвиненка з використанням радіоактивного полонія-210, пан Луговий першим заявив про зв'язки своєї жертви з британськими спецслужбами".

На думку адвокатів Лугового, словосполучення "Луговий перший заявив про зв'язки своєї жертви" призвело до того, що "читачам газети була нав'язана думка, в результаті якого Луговий був виставлений в образі злочинця - вбивці Литвиненка".

Екс-офіцер ФСБ Олександр Литвиненко, нагадаємо, помер у Великобританії в листопаді 2006 року. Фахівці британського Агентства з охорони здоров'я стверджували, що знайшли в його тілі значну кількість радіоактивного полонія-210, проте офіційного висновку про причини смерті й результати розслідування влади Великобританії так і не було оприлюднено. 

Британці звинувачують Лугового в причетності до вбивства Литвиненка та продовжують добиватися від Росії його видачі, не дивлячись на відмову, отриману від Генпрокуратури РФ. Своє рішення російська прокуратура мотивувала тим, що Конституція країни забороняє екстрадицію росіян. 

Ситуація навколо "справи Литвиненка" стала причиною загострення відносин між двома країнами. Зокрема, Великобританія оголосила про вислання чотирьох російських дипломатів, Росія відповіла симетричними заходами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: